تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵
کد خبر: ۲۰۴۳۰۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 رئیس اتحادیه نانوایان اهواز گفت: مراکز پخت نان مجوز دار اهواز از نظر کیفیت و سلامت ۱۰۰درصد مورد تأیید هستند و عمده مشکل مراکز غیرمجاز هستند که از آرد سفید و جوش‌شیرین استفاده می‌کنند.

امیر دهقان  اظهار داشت: نانوایان از اصنافی هستند که برای تامین غذایی مردم همیشه بر سر کسب و کار بوده و با وجود شرایط کرونا بدون تعطیلی فعالیت داشتند.

وی درباره تعداد نانوایان مبتلا به کرونا افزود: تنها دو مورد نانوا مبتلا به کرونا شدند. این دو مورد هم در اثر حضور در محل کار نبود بلکه یکی از این افراد اهل استان زنجان بود و در این شهر مبتلا شده بود. دیگری هم در دزفول مبتلا شده بود که پس از بهبودی کامل به محل کار برگشتند.

رئیس اتحادیه نانوایان اهواز تصریح کرد: نان به دلیل اینکه در دمای بالا پخت می‌شود نمی‌تواند دارای ویروس کرونا باشد ولی مردم باید در زمینه جابه‌جایی نان تا منزل و سردکردن نان در میز نانوانی موارد بهداشتی را رعایت کنند.

نانوایان ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا هستند

وی ادامه داد: ضوابط بهداشتی لازم برای مقابله با کرونا از طریق بنر برای همه نانوایی ارسال و تذکر داده شده است. همچنین تاکید شده این بنرها در محل دید عموم نصب شود. هر دو روز نیز موارد لازم برای رعایت از طریق پیامک ارسال می‌شود.

دهقان درباره موارد رعایت ضوابط بهداشتی از سوی نانوایان بیان داشت: استفاده از روپوش، ماسک، دریافت نکردن پول نقد، ضدعفونی میز سرد کردن نان، عدم حضور افراد در نانوایی و نصب علایم بهداشتی در دم در از جمله مواردی است که باید رعایت شود.

وی درباره تجمع افراد در مقابل نانوایی ها اظهار داشت: مردم باید فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند و متاسفانه مردم این مسئله را رعایت نمی‌کنند. این مسئله علاوه بر خود مردم، نانوایان را نیز درگیر کرونا می‌کند. مسئولان نانوایی باید تذکر لازم را در این زمینه دهند.

رئیس اتحادیه نانوایان اهواز بیان داشت: نانوایان ملزم به رعایت این ضوابط هستند ولی اگرنانوایی تخلفی داشت لازم است مردم به شماره 35510198 اطلاع دهند تا بازرسین اتحادیه ورود کنند. در این قضیه مماشاتی نداشته و حتما به شکایات رسیدگی می‌شود.

مسئله کیفیت پایین نان را قبول ندارم

وی درباره گلایه مردم از کیفیت پایین نان در اهواز گفت: مسئله پایین‌بودن کیفیت نان در خوزستان را قبول ندارم. کیفیت نان خوزستان در حد قابل قبولی است و نانوایان دقت و سعی لازم را می‌کنند و آموزش لازم را می‌بینند ولی شرایط محیطی در کیفیت موثر است که این شرایط قابل کنترل نیست.

دهقان افزود: آب و هوای گرم به شدت کیفیت نان را کاهش می‌دهد. آب مصرفی نانوایان نیز در کیفیت پخت موثر است. این کیفیت پایین