تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
کد خبر: ۲۰۴۲۷۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره

فرانسه یکی از محبوب­ترین مقاصد جهانگردی جهان است که شهرت زیادی به خاطر نوشیدنی و پنیرهای خود دارد؛ این کشور سالانه حدود 82 میلیون گردشگر را پذیرا می­باشد. اغلب گردشگران به خاطر شهرهای تاریخی، مناظر طبیعی زیبا و قلعه­های متفاوت جذب این کشور می­شوند. فرانسه از آب و هوای مطلوبی برخوردار است و سواحل بی نظیر آن در ریویرا (Riviera)، حاشیه اقیانوس اطلس و جزیره کرسیکا امکانات گسترده­ای را برای گردشگران فراهم کرده است؛ انجام ورزش­های زمستانی در کوه­های آلپ و پیرنه­ ممکن است و مهمانان با فرهنگی غنی، غذاها و شراب­های معروف پذیرایی می­شوند.

19. Chateau de Chenonceau

چاتون مشهورترین کاخ در دره لویر می­باشد که مربوط به قرن شانزدهم است که پس جنگ جهانی دوم نیز بازسازی شده است؛ رودخانه چر از دل آن عبور می­کند و دارای گذرگاه­هایی برای قایق­ها است. این کاخ با باغ­های زیبا، پس از کاخ ورسای توانست بازدید کنندگان فراوانی را به خود جذب کند.

18. Le Puy-en-Velay

این منطقه در جنوب فرانسه به سه چیز معروف است: کلیسای جامع، عدس و تورسازی آن. زیارتگاه متعلق به قرون وسطای حضرت مریم در بالای مونس آنیکیوس، توجه زائران را به خود جلب می­کند. کلیسای جامع نوتردام نیز از جاذبه­های محبوب است.

17. جشنواره فیلم کن

در ماه می هر سال، نخبگان صنعت فیلم سازی جهان برای شرکت در جشنواره جهانی کن در شهر ریویرا گردهم می­آیند. حضور در سالن­های نمایش برای عموم آزاد نیست و طرفداران می­توانند قبل و بعد از اکران فیلم­ها ستاره­های محبوب خود را ببینند و از رستوران­ها و سواحل زیبا لذت ببرند.

16. کامارگ (Camargue)

کامارگ، بزرگترین دلتای اروپای غربی، بین دریای مدیترانه و رودخانه راون واقع شده است. منطقه تالاب به دلیل حیات پرندگانی چون فلامینگوی صورتی و آبشارهای خود معروف است. از دیگر جاذبه‌های این منطقه اسب­های سفیدی هستند که بر روی تپه­های وسیع پرسه می­زنند و منظره بی­نظیری را به مخاطب ارائه می­دهند.

15. صخره­های اترتات (Etretat)

صخره­های اترتات در فرانسه ادامه صخره­های سفید دوور انگلیس است. این صخره­های بلند و سفید به کمک طاق­هایی ب