تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۴
کد خبر: ۲۰۴۲۴۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 شهرستان مسجدسلیمان با وجود منابع آب قابل دسترس فراوان با مشکل کمبود آب مواجه است.مردم این شهر از بی آبی و بی توجهی مسئولین گلایه مند هستند.

  در فاصله 25 کیلومتری شمال شرق مسجدسلیمان سد مسجدسلیمان و در فاصله50 کیلومتری شمال شرقی این شهر سد شهید عباسپور قرار دارد که مخزن این دو سد به ترتیب 2.6 میلیارد متر مکعب و 3.2 میلیارد متر مکعب آب در خود جای داده است. این درحالی است که با وجود این حجم عظیم از ذخایر آب، مردم این شهرستان  با مشکل کمبود شدید آب مواجه و از سهمیه بندی آب به شدت گلایه مند هستند.

گلایه مردم مسجدسلیمان از قطعی مکرر آب شرب

در مصاحبه‌ای که با ساکنان برخی از مناطق مسجدسلیمان داشتیم  آنها می‌گویند در بعضی هفته‌ها چند روز دسترسی به آب نداشتند و زمانی هم که آب وصل می‌شد تنها دوساعت آنهم با فشاری بسیار کم.

فرسودگی  شبکه آبرسانی از اصلی‌ترین عوامل 

عبدالله هیهاوند، رئیس اداره آبفا شهرستان مسجدسلیمان علت این مشکل را بالا رفتن جمعیت و عدم وجود ظرفیت لازم در شبکه آبرسانی برای پوشش این جمعیت و همین طور فرسودگی و قدیمی بودن شبکه آبرسانی شهر می‌داند.

وی افزود : برای حل این مشکل نیازمند اعتبارات مالی جهت ترمیم و اصلاح شبکه آبرسانی شهرستان مسجدسلیمان هستیم.

به گزارش تسنیم، مردم شهرستان مسجدسلیمان از مسئولین تقاضا دارند که به این نیاز ضروری و این معضل بزرگ یعنی کمبود آب رسیدگی کنند چون مسجدسلیمان در محاصره سدهاست اما لبان تشنه و ترک خورده آن جای تعجب دارد!

مرجع / تسنیم