تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۳
کد خبر: ۲۰۴۲۴۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: امسال ۶۸ هزار و ۵۸۰ دانش‌آموز خوزستانی در ۱۸۲۸ مدرسه متوسطه اول، ۱۲ مدرسه نمونه دولتی و ۳۲ مدرسه شبانه‌روزی به پایه دهم هدایت تحصیلی می‌شوند.

کوروش مودت  اظهار کرد: شناسایی و شناساندن استعداد، توانایی و علاقه دانش آموزان، کمک به انتخاب آگاهانه رشته تحصیلی و مسیر آینده شغلی و کمک به هدایت متوازن دانش آموزان به شاخه ها و رشته های تحصیلی بر اساس سیاست‌های توسعه‌ای کشور، از مهمترین اهداف اجرای طرح هدایت تحصیلی است.

وی ادامه داد: هر ساله و با آغاز سال تحصیلی جدید، هدایت تحصیلی دانش آموزان آغاز می‌شود. امسال ۶۸ هزار و ۵۸۰ دانش آموز خوزستانی در هزار و ۸۲۸ مدرسه متوسطه اول، ۱۲ مدرسه نمونه دولتی و ۳۲ مدرسه شبانه روزی در پایه نهم هدایت تحصیلی می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به ملاک و عوامل هدایت تحصیلی دانش آموزان، بیان کرد: نظر دانش آموز، عملکرد تحصیلی دانش آموز، تاثیر نمرات تمام دروس دوره متوسطه اول، آزمون‌های مشاوره‌ای و نظرخواهی از دبیران و نظر مشاور تحصیلی و والدین از عوامل و ملاک‌های هدایت تحصیلی به حساب می‌آیند.

مودت در پایان با بیان اینکه هدایت تحصیلی یکی از اهداف مهم آموزش و پرورش و مهم‌ترین و سرنوشت‌سازترین مرحله برای تعیین رشته در دوره متوسطه است، گفت: انتخاب رشته متناسب با استعداد و علاقه دانش‌آموز، آینده شغلی او را در زندگی فردی و اجتماعی تحت تاثیر قرار می‌دهد. هدایت تحصیلی دانش آموزان بدو ورود پایه دهم از سال ۹۵ و با هدف شناسایی استعدادها، توانایی ها، علایق و ویژگی شخصیتی دانش آموزان در سراسر کشور انجام می‌گیرد.


مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار