تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷
کد خبر: ۲۰۳۲۵۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار خوزستان با اشاره به اینکه این استان گاه با چهره‌ای سیاه و غیرواقعی به جامعه معرفی می شود، گفت: باید درکنار چالش‌هایی که خوزستان با آن روبه رو است؛ ظرفیت و استعدادهای این استان نیز در سطح ملی و بین‌المللی ارائه شود.

غلامرضا شریعتی با اشاره به نشست خود با مدیران رده‌های مختلف سازمان صدا و سیمای مرکز استان، بیان‌ داشت: آثار هنری، مستند و تولید محصولات نمایشی در قالب فیلم و سریال می‌تواند به معرفی هرچه بهتر و واقعی استان خوزستان کمک کند.

وی با انتقاد از برخی تلاش‌ها برای همراهی خواسته و ناخواسته عده‌ای در ارائه چهره‌ای منفی، معترض، نگران و ناامید از استان خوزستان، گفت: در این رابطه سازمان صدا و سیمای خوزستان همچون گذشته باید با تلاش‌های خود، چنین جوسازی‌هایی را خنثی کند.

نماینده عالی دولت در استان تصریح‌کرد: متاسفانه شاهد بودیم که برخی خودی‌ها مانند بدخواهان ملت، در ارائه چهره‌ سیاه از استان خوزستان پیشتاز هستند.

استاندار خوزستان از جمله تصاویر واقعی استان را حضور پرشور مردم استان در تشییع سردار قاسم سلیمانی عنوان‌کرد و گفت: خوزستان با وجود مشکلاتی که در زمینه‌هایی از جمله آبرسانی به مناطق مختلف دارد، اما دارای استعداد و توانمندی‌های بسیاری است.

وی اضافه‌کرد: در کنار مشکل آبرسانی ، تلاش‌های جدی صورت گرفت تا در این شرایط مناطقی مانند بخش غیزانیه اهواز از آب شرب پایدار برخوردار شوند.

ساخت آثار نمایشی با محوریت شهرهای شوشتر، بهبهان و ماهشهر

شریعتی با بیان اینکه شهرستان‌های شوشتر و بهبهان به عنوان مناطق باستانی و گردشگری استان محسوب می‌شوند، گفت: ساخت تولیدات سیما با محتوای اجتماعی در معرفی هرچه بیشتر ظرفیت‌های این مناطق نقش تاثیرگذاری دارد.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه شهرستان ماهشهر نیز قطب صنعتی کشور است که باید توجه بیشتری به توانمندی‌های این منطقه صورت بگیرد، افزود: مردم کشور باید شناخت بهتری نسبت به ماهشهر داشته باشند که این موضوع با تلاش رسانه‌ها و همچنین تولید برنامه‌های سیما محقق خواهد شد.

توسعه متوازن ماهشهر پیگیری می‌شود

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو خاطرنشان‌کرد: توسعه متوازن ماهشهر عنوان کارگروهی است که با جدیت و به‌صورت مداوم برای ایجاد زیرساخت‌های لازم در این شهرستان تشکیل می‌شود.

شریعتی تصریح‌کرد: مجتمع‌های مختلف پتروشیمی در این شهرستان فعالیت می‌کنند و فرصت‌های مختلف شغلی برای شهروندان ایجاد کرده‌اند اما لازم است توجه بیشتری از سوی این صنایع صورت بگیرد.

استاندار خوزستان با تاکید بر اینکه مسئولیت‌های اجتماعی این صنایع باید به محور توسعه متوازن در ماهشهر تبدیل شود، گفت: در این رابطه همراهی خوبی در حال انجام است و امیدواریم از این طریق زندگی شهروندان از رفاه بهتری برخوردار شود.

بر اساس این گزارش منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در محدوده ای به وسعت حدود ۲۸۵۰ هکتار در جنوب غربی ایران و در ساحل خلیج فارس، واقع در شهرستان بندر ماهشهر، شهر بندرامام خمینی (ره) قرار گرفته شده است.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار