تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۴
کد خبر: ۱۹۹۰۱۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان از ثبت اطلاعات سلامت  ۱۲۱ هزار و ۱۱۱ نفر از شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان در طرح غربالگری کرونا خبر داد و گفت: ۲۰درصد شهروندان جنوب غرب خوزستان در این طرح وضعیت سلامت خود را مورد ارزیابی قرار دادند.

آرش یلالی  بیان کرد: در شهرستان آبادان ۷۶ هزار و ۸۳۷ نفر معادل  ۲۷.۹ درصد جمعیت، در خرمشهر۳۷ هزار و ۱۸۶ نفر معادل ۲۲.۵ درصد و در شهرستان شادگان هفت هزار و ۸۸  نفر معادل ۴.۳ درصد در این طرح مشارکت کردند.

وی افزود: در سامانه ملی پایش کرونا به نشانی  Salamat.gov.ir   سئوال‌هایی از مردم پرسیده و در نتیجه آلوده بودن یا نبودن آنها به ویروس کرونا تشخیص داده می‌شود.

یلالی گفت: کارشناسان شبکه بهداشت با استفاده از اطلاعات موجود در سامانه یکپارچه بهداشت، با شهروندان تماس گرفته و از آنان سئوالاتی در خصوص علائم مربوط به ابتلاء به ویروس کرونا سئوال می‌کنند.

وی رکن اصلی این طرح را پیش‌گیری و شناسایی افراد در معرض خطر عنوان کرد و افزود: این طرح ملی برای مسدود کردن سطح نفوذ ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع آن  ارائه شده است.

۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره مند هستند.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار