تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۹
کد خبر: ۱۹۷۰۷۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  امام جمعه اهواز گفت: دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که اکنون ماه‌های پایانی خود را سپری می کند گرچه اقدامات قابل قبولی داشت ولی در تزار انقلاب اسلامی نبود.

حجتالاسلام والمسلمین سیدمحمدنبی موسوی فرد در خطبه های این هفته نماز جمعه اهواز در مصلی مهدیه این شهر با تشریح اهمیت جایگاه مجلس شورای اسلامی و انتخاب نماینده این مجلس بیان کرد: در انتخابات این دوره از مجلس باید بتوانیم مجلسی در تراز انقلاب اسلامی ایران رقم بزنیم.

وی افزود: یکی از مشکلات مجلس دهم، کم‌توجهی بسیاری از نمایندگان  به مشکلات مردم به ویژه مشکلات معیشتی آنها بود؛ یکی از مطالبات جدی کشور امروز معیشت و وضعیت اشتغال است که نمایندگان می توانستند با نظارت دقیق و وادار کردن دولت مردان به آن رسیدگی کنند.

امام جمعه اهواز با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در حوزه مسایل اقتصادی و جنگ اقتصادی بیان کرد: در انتخابات کسی را که انقلابی و جهادی است، برای کار کردن شب و روز نمی‌شناسد، نظارهگر رفتار مسئولان باشد، اولویتش مسایل معیشتی و اقتصادی باشد انتخاب کنیم.

وی اضافه کرد: متاسفانه در مجلس فعلی نمایندگانی داشتیم که به جای آنکه در کنار مردم باشند در کنار مسوولانی بودند که اهداف آنها با منافع ملی ناسازگار بود.برخی نمایندگان می بایست اشتغال جوانان را در اولویت خود قرار می دادند نه برجامی که سراسر ننگ برای جمهوری اسلامی ایران بود اما آنان تابوت جنازه مرده برجام را سر دست خود گرفتند.

حجت الاسلام موسوی فرد ادامه داد: یکی دیگر از وظایف نمایندگان مجلس نظارت بود اما آنگونه که باید به درستی انجام نشد؛ آن زمانی که در آزادسازی بنزین بنا بود شیب ملایم و هر ساله ۲۰ درصد افزایش قیمت را در نظر می گرفتند اما این اتفاق نیفتاد و به خاطر همین امر تعدادی از جوانان به ناحق جان خود را از دست دادند.

وی یکی از ویژگی های اصلی یک نماینده را  وجود ایمان و تقوا به همراه تخصص بیان کرد و افزود: شجاعت ثابت شده،  ساده زیستی، انقلابی بودن به ظهور رسیده، مردمی بودن تجربه شده، مقاومت آزموده شده در مقابل دشمنان و پاکدستی  از جمله ویژگی مهم برای انتخاب یک نماینده است.

امام جمعه اهواز دلیل رد صلاحیت ده ها داوطلب مجلس را پاکدست نبودن برشمرد و گفت: برخی افراد که رد صلاحیت شدند دلیلش ناپاکی و نداشتن پاکدستی آنها بود؛ افرادی که وقتی دستشان به بیت المال رسید چنگ زدند و خیانت کردند؛رد صلاحیت برای این افراد کفایت نمی کند و باید کسانی که مال و ثروت کشور را به یغما بردند را پشت میله های زندان ببینی