تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۸
کد خبر: ۱۹۷۰۴۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 رییس ستاد انتخابات خوزستان اسامی نهایی نامزدهای تایید صلاحیت شده برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شوش را اعلام کرد.

علی‌حسین حسین‌زاده چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افراد تایید صلاحیت شده توسط شورای نگهبان در این حوزه انتخابیه را به شرح زیر اعلام کرد:

۱- ثریا ال کثیر

۲- بیژن چگنی

۳- ناصر چنانی

۴- ابراهیم سرخه

۵- موسی سواحلی چنانی

۶- علی عبدالخانی

۷- حکیم کرامتی پور

۸- محمد کعب عمیر

۹- هدیه مسحنه

۱۰- سید مرتضی موتورچی

۱۱- سید عباس موسوی امین

۱۲- سید حسن نجاتی زاده

۱۳- سید راضی نوری

بر اساس این گزارش، در حوزه انتخابیه شوش، ۳۰ نفر برای یازدهمین دوره مجلس داوطلب شده بودند که صلاحیت حدود ۹۰ درصد داوطلبان توسط هیات اجرایی تایید شد. پس از آن صلاحیت ۱۲ نفر در هیات نظارت و ۱۳ نفر در شورای نگهبان تایید شد.

شوش یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

۸۹۱ نفر برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در خوزستان ثبت نام کرده بودند، که ۶۶۳ نفر در هیات های اجرایی انتخابات تایید شدند، ۳۳ نفر از آنها انصراف داده و در نهایت ۳۸۸ نفر (معادل ۴۷ درصد) در شورای نگهبان تایید صلاحیت شدند.

شورای نگهبان در مرحله تجدینظر نیز آمار قطعی نامزدهای انتخابات این دوره در خوزستان را ۳۹۰ نفر اعلام کرده است.

خوزستان دارای ۱۴ حوزه انتخابیه اصلی، ۱۳ حوزه انتخابیه فرعی و ۴۰ بخشداری مستقل است.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، دوم اسفند سال امسال برگزار خواهد شد. استان خوزستان ۱۸ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد. حوزه‌های انتخابیه آبادان و اهواز هر کدام با سه کرسی در مجلس شورای اسلامی بیشترین تعداد نمایندگان استان را دارند.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار