تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۰
کد خبر: ۱۹۷۰۲۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 رییس ستاد انتخابات خوزستان تعداد افراد واجدشرایط رای دادن در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را در خوزستان سه میلیون و ۵۶۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۲۰۲ هزار و ۹۰۹ نفر رای اولی هستند.

علی‌حسین حسین‌زاده بیان کرد:از میان افراد واجد شرایط رای دادن در این دوره از انتخابات، یک میلیون و ۷۹۰ هزار نفر مرد و یک میلیون و ۷۷۰ هزار نفر زن هستند.

وی آمار نهایی نامزدهای تایید صلاحیت شده در خوزستان را ۳۹۲ نفر بیان کرد و افزود:در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ۱۱۱ نفر در حوزه انتخابیه اهواز، کارون، باوی و حمیدیه؛ ۲۲ نفر در حوزه آبادان؛ ۲۳ نفر در حوزه اندیمشک؛ ۳۹ نفر در حوزه ایذه و باغملک؛ ۱۶ نفر در حوزه بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و جولکی؛ ۲۱ نفر در حوزه بهبهان و آغاجاری؛ ۱۷ نفر در حوزه خرمشهر؛ ۳۵ نفر در حوزه دزفول؛ ۲۲ نفر در حوزه دشت آزادگان و هویزه؛ ۲۳ نفر در رامهرمز؛ ۱۲ نفر در حوزه شادگان؛ ۱۳ نفر در حوزه شوش؛ ۱۹ نفر در حوزه شوشتر و گتوند و ۱۹ نفر در حوزه مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل نامزد انتخابات هستند.

وی اضافه کرد: نامزدهای این دوره از انتخابات می‌توانند تبلیغات خود را از پنجشنبه ۲۴ بهمن (ساعت یک بامداد) تا پنجشنبه اول اسفند (ساعت ۸ صبح) انجام دهند و تبلیغات انتخاباتی نامزدها ۲۴ ساعت پیش از رای گیری ممنوع است.

حسین‌زاده همچنین به نامزدهای انتخابات مجلس در خوزستان توصیه کرد که قانون انتخابات را در تبلیغات خود رعایت کنند.

وی گفت: نامزدهای مجلس شورای اسلامی سعی کنند بر توانمندی‌ها و برنامه‌های خود تمرکز کرده، در زمان تبلیغات از تخریب یکدیگر خودداری کنند، زیرا این مساله تخلف و جرم به شمار می‌آید.

حسین‌زاده ادامه داد: نامزدهای مجلس یازدهم در راستای افزایش مشارکت مردم تمرکز کنند.

۸۹۱ نفر برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در خوزستان ثبت نام کرده بودند، که ۶۶۳ نفر در هیات‌های اجرایی انتخابات تایید شدند، ۳۳ نفر از آنها انصراف داده و در نهایت ۳۸۸ نفر (معادل ۴۷ درصد) در شورای نگهبان تایید صلاحیت شدند.

در دهمین دوره انتخابات مجلس دهم که در هفتم اسفند ۱۳۹۴ برگزار شده بود نیز از مجموع ۶۰۲ نفر داوطلب در خوزستان در نهایت ۳۶۳ نفر توسط شورای نگهبان تایید شدند که شامل ۱۰۱ نفر در حوزه انتخابیه اهواز، کارون، باوی و حمیدیه؛  ۳۳ نفر در حوزه انتخابیه آبادان؛ ۱۶ نفر در حوزه انتخابیه اندیمشک؛ ۳۷ نفر در حوزه انتخابیه ایذه و باغملک؛ ۲۱ نفر در حوزه انتخابیه بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و جولکی؛ ۱۵ نفر در حوزه انتخابیه بهبهان و آغاجاری؛ ۱۴ نفر حوزه انتخابیه خرمشهر؛ ۳۰ نفر در حوزه انتخابیه دزفول؛ ۱۳ نفر در حوزه انتخابیه دشت آزادگان و هویزه؛ ۱۹ نفر درحوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر؛ هشت نفر در حوزه انتخابیه شادگان؛ ۱۰ نفر در حوزه انتخابیه شوش؛ ۲۳ نفر در حوزه انتخابیه شوشتر و گتوند و ۱۹ نفر در حوزه مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل بود.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار