تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
کد خبر: ۱۹۶۸۵۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  مدیرپایانه مسافری چذابه در غرب خوزستان گفت: تردد گردشگران و زائران عراقی پس از یک وقفه یک ماهه روز یکشنبه از سرگرفته شد.

احمد سبهانی افزود:تردد اتباع عراقی از مرز چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و در محدوده شهرستان دشت آزادگان با روادید معتبر صورت می‌گیرد.          
وی گفت: بیشتر اتباع عراقی برای امور درمانی و خرید بازار وارد خوزستان می‌شوند ولی می‌توانند به نقاط دلخواه خود در کشورمان سفر کنند.
مدیرپایانه چذابه با اشاره به اینکه محدودیتی برای ورود و خروج اتباع عراقی از پایانه بین المللی چذابه وجود ندارد پیش بینی کرد در هفته‌های پیش رو روند تردد اتباع عراقی بیشتر شود.
تردد زائران و گردشگران عراقی از پایانه مرزی چذابه در ماه‌های اخیر به دلیل رعایت ملاحظات امنیتی ناشی از ناآرامی‌های داخلی این کشور متوقف شده بود.
  

تداوم ممنوعیت سفر زائران عتبات عالیات
مدیرپایانه مسافری چذابه از تداوم ممنوعیت سفر زائران عتبات عالیات از مرزهای چذابه و شلمچه خبر داد.
سبهانی افزود: این ممنوعیت شامل کاروان زیارتی و سفر انفرادی زائران می‌شود ولی تجار ایرانی به منظور پیگیری امور خود می‌توانند با دریافت مجوز به عراق سفرکنند.
وزارت امور خارجه کشورمان بارها نسبت به سفر زائران عتبات عالیات به عراق به دلایل امنیتی هشدار داده است.
به گزارش ایرنا تردد اتباع عراقی (بدون روادید) از مرز شلمچه و در محدوده منطقه آزاد اروند همچنان ادامه دارد.
در اربعین امسال حدود ۱.۲میلیون زائر عتبات عالیات از گذرگاه‌های مرزی و بین المللی چذابه و شلمچه به شهرهای مقدس عراق عزیمت کردند.
شلمچه و چذابه و مرز دریایی خرمشهر از تیر۱۳۸۲ پس از سرنگونی رژیم بعثی عراق به تدریج برای تردد زائران عتبات عالیات و صادرات کالا به عراق بازگشایی شد.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار