تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
کد خبر: ۱۹۵۹۳۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان گفت: شهید سپهبد قاسم سلیمانی تنها یک مبارز و فرمانده نظامی نبود بلکه یک استراتژیست بود که همه قدرت‌های استکباری برای مقابله با او با هم قرار گذاشتند.

سردار عباس یوسفی شامگاه سه شنبه در آیین بزرگداشت شهید سردار قاسم سلیمانی با عنوان "سردار مهربانی" در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان با تاکید بر این که اقدامات و فعالیت‌های سردارشهید در دنیا فقط در حوزه جنگ و مبارزه نبود اظهار داشت: کار سلیمانی برانگیختن بود و براساس فرمایشات مقام معظم رهبری ایشان قطعا از یاران امام زمان خواهد بود.

 وی کلام نافد را از ویژگی‌های مهم شهید سلیمانی عنوان کرد و افزود: زمانی که در سوریه هیچ کس نمی دانست جیش الوطن یعنی چه حاج قاسم جیش‌الوطن را تشکیل داد و سازماندهی کرد  و همین جیش الوطن در سوریه به سدی در مقابل داعش تبدیل شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان در ادامه شهدا را چراغ راه در مسیر انقلاب برای نسل  آینده دانست و توضیح داد:  هر چند شهادت جوانان انقلابی داغ بزرگی برای خانواده‌هایشان بود اما  امروز آن‌ها  به ذخیره معنوی برای جامعه تبدیل شده اند.

 وی با اشاره به شهدای هشت سال دفاع مقدس بیان کرد: جنگ هشت ساله از بی‌نظیرترین جنگ‌های دنیا بود که به الگویی برای تمام ملت‌های دنیا تبدیل شد، در دفاع مقدس جوانان این مرز و بوم با جان خود از مرزهای این کشور دفاع کردند و نگذاشتند دشمن به کشور مقدس ما دست درازی کند، در این دوران ما بیش از ۲۱۹ هزار شهید را تقدیم کردیم یعنی مردم ما حاضرند برای دفاع از ذره ذره این خاک جان خود را بدهند اما یک وجب را به دشمن ندهند.

یوسفی با اشاره به نقش خانواده‌های شهدا در طول سال‌های متمادی بیان کرد: در کنار شهدای عزیز مادران، خواهران و همسران رزمندگان بودند که آن ها را به سوی جبهه‌های حق علیه باطل رهسپار می‌کردند فداکاری مادران و همسران رزمندگان توصیف نشدنی است.

مردم ایران پاسخ سختی به دشمنان خواهند داد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان نیز در این آیین آرامش و امنیت  امروز کشور را مدیون شهدا دانست و بیان کرد: دشمنان ایران اسلامی امروز نوک پیکان مبارزه را به سوی فرماندهی سپاه قدس هدف قرار می دهند و برای دستیابی به اهدافشان  دست به عملیات تروریستی و جنایتکارانه می‌زنند.

عبدالرضا فرجیان تاکید کرد: هر چند که دشمنان ما شهید قاسم سلیمانی را  ناجوانمردانه ترور کردند اما جوانان و آحاد مردم پاسخ سختی به آن‌ها خواهند داد و این راه نورانی را تداوم خواهند بخشید.

وی ادامه داد: با توجه به پیش رو بودند ایام دهه فجر ضرورت دارد گرامیداشتی درخور روح این شهید والا مقام و برنامه های مناسبی در نظر گرفته شود چراکه در این روزها با حضور چشمگیر مردم  نشان می دهیم راه پر فروغ شهدای انقلاب اسلامی تا همیشه ادامه دارد.

 در پایان این آیین از خانواده‌های شهدای حادثه تروریستی ۳۱ شهریور در اهواز و مقام دیگر شهدا تجلیل شد.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار