تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
کد خبر: ۱۹۵۷۸۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
اخطاریه مدیریت بحران در خصوص وضعیت جوی آخر هفته
 اداره‌کل مدیریت بحران خوزستان در اخطاریه‌ای نسبت به بارش برف و باران هشدار داد.

در اخطاریه امروز (۳۰ دی‌ماه) اداره‌کل مدیریت بحران خوزستان آمده است: "پیرو اطلاعیه روز گذشته این اداره‌کل و با توجه به هشدار سازمان مدیریت بحران کشور، در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (دوم و سوم بهمن‌ماه) شاهد بارش شدید برف، رگبار، رعد و برق، مه و کاهش دما خواهیم بود.

در روز چهارشنبه بارش برف در ارتفاعات شمال خوزستان حداکثر ۳۵ تا ۵۵ سانتی‌متر و در روز پنجشنبه ۲۰ تا ۳۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود بنابراین لغزندگی، یخبندان، کاهش دید و آبگرفتگی معابر عمومی را خواهیم داشت. رانندگان باید ضمن رعایت احتیاط، خودروهای خود را برای تردد شهری و جاده‌ای به تجهیزات زمستانی مجهز کنند."

 در ادامه این اخطاریه خطاب به فرمانداران خوزستان آمده است: "فرمانداران با توجه به این اخطاریه و پیش‌بینی وقوع شرایط مشابه در برخی استان‌های مجاور نسبت به صدور هشدار، اتخاذ تمهیدات لازم و اقدامات پیشگیرانه اقدام کنند. همچنین نسبت به آماده‌باش واحدهای تابعه سطح استان و شهرستان و حضور در محل فعالیت، اطلاع‌رسانی مستمر و ارایه توصیه‌های ایمنی مانند عدم تردد غیرضروری و عدم تردد، توقف و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها، مسیل‌ها، دره‌ها، کوه‌ها و مناطق در معرض خطر وقوع حوادث احتمالی و احتیاط لازم هنگام عبور از این مناطق به شهروندان به ‌ویژه بیماران، روستاییان، عشایر، کشاورزان، دامداران، کودکان، سالمندان، مسافران، صیادان و افراد ساکن در مناطق در معرض خطر وقوع حوادث را انجام دهند.

به صورت مستمر توصیه‌های لازم به رانندگان جهت احتیاط در تردد و لزوم همراه داشتن تجهیزات زمستانی به ‌ویژه زنجیر چرخ هنگام تردد از محورهای مواصلاتی کوهستانی، برف‌گیر و لغزنده ارائه شود. جهت اتخاذ تدابیر لازم و در صورت لزوم اعمال محدودیت جهت تردد شناورهای سبک، نیمه سبک و تفریحی طبق ضوابط و اتخاذ سایر تدابیر لازم جهت پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی اقدام و گزارش اقدامات به این اداره‌کل ارسال شود."

مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار