تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۲
کد خبر: ۱۹۵۵۶۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: خسارت بیش از سه هزار و ۴۰۰ کشاورز متضرر از سیل فروردین ماه امسال در هفته جاری پرداخت می‌شود. فاضل عبیات روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به وجود برخی از نواقص و اشکالات در پرونده های خسارت کشاورزی افزود: پس از رفع اشکالات و نواقص مذکور در پرونده های کشاورزان هفته جاری با تشکیل کارگروه پرداخت خسارات کشاورزی استان، پرونده ها جهت پرداخت خسارت به بانک معرفی می شوند.
رئیس کارگروه پرداخت خسارت کشاورزی میزان پرداخت خسارت در هر هکتار زمین کشاورزی را ۵۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: تعداد کل پرونده های ثبت شده در سامانه سجاد ۲۳ هزار و ۵۴۱ پرونده بوده که تا کنون کار پرداخت ۱۸ هزار و ۹۳۵ پرونده به مبلغ ۲۳۴ میلیارد تومان انجام گرفته است.

عبیات همچنین اشاره کرد: با پرداخت پرونده های رفع اشکال شده تا پایان هفته جاری نسبت پرونده های پرداخت شده به بیش از ۹۵ درصد از پرونده های ثبت شده خسارت کشاورزی خواهد رسید. این نخستین بار است که دولت به کشاورزان سیل زده خوزستان که حتی زیرپوشش بیمه محصولات کشاورزی نبودند کمک می کند.
برخی کشاورزان خوزستانی در جریان سیل امسال، بنا به توصیه مسئولان ارشد کشور، اجازه دادند برای کاهش خسارات سیلاب ، آب از زمین های کشاورزی در حال برداشت آنان عبور کند تا جان مردم نیز به خطر نیفتد.

بر اساس برآوردهای انجام شده، سیلاب بر ۲۲۴ هزار هکتار از زمین های کشاورزی خوزستان تاثیر گذاشت که از این میزان ۱۷۰ هزار هکتار به صورت صد درصدی خسارت دیده و زیر آب رفته‌ و حدود ۵۴ هزار هکتار نیز دچار خوابیدگی محصول شدند.

به گزارش سازمان جهاد کشاورزی خوزستان، خسارت وارد شده به کشاورزان بیش از ۷۷ هزار میلیارد ریال بوده است. 

در پی طغیان رودخانه های کرخه، دز و کارون در سیلاب فروردین ۲۱ شهرستان خوزستان از سیلاب متاثر شدند. ۱۳۳ روستا به زیر آب رفت و ۳۷۴ روستا به صورت جزیی و کلی تخلیه شدند.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار