تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳
کد خبر: ۱۹۵۳۴۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان نسبت به ورود یک سامانه بارش‌زا از اوایل روز سه شنبه (۲۴ دی جاری) به این استان هشداد داده و اطلاعیه آنی صادر کرد.

بر اساس اطلاعیه دوشنبه شب مدیریت بحران خوزستان و با توجه به اطلاعیه مورخ ۲۳ دی‌ماه جاری هواشناسی خوزستان، یک سامانه بارش‌زا از اوایل سه شنبه ۲۴ دی وارد استان می شود و تا پایان این روز در استان خواهد ماند.

این اطلاعیه می افزاید:این سامانه بارشی رگبار، رعد و برق، تند باد لحظه ای به ویژه در مناطق غربی، شمال غربی، مرکزی و جنوبی استان و در سایر مناطق به صورت پراکنده و بارش در ارتفاعات به شکل برف، همچنین پیش بینی مواج همراه با رگبار و رعد و برق شدن خلیج فارس را به همراه خواهد داشت.

ستاد بحران خوزستان ضمن اعلام تداوم آماده باش به فرمانداری‌ها و ستادهای بحران شهرستان‌ها دستور داده است که صدور هشدار، اتخاذ تمهیدات لازم واقدامات پیشگیرانه، اطلاع رسانی مستمر و ارایه توصیه‌های ایمنی به شهروندان به ویژه بیماران، روستاییان، عشایر، کشاورزان، دامداران، کودکان، مسافران، صیادان، رانندگان و افرادساکن در مناطق در معرض خطر، و سایر حوادث احتمالی و اتخاذ سایر تدابیر لازم برای پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی را در دستورکار قرار دهند.

پرهیز از توقف در اطراف رودخانه‌ها، احتیاط در تردد، اقدامات پیشگیرانه برای سیلاب، تگرگ و صاعقه و اجتناب از تردد با شناورهای سبک در آب‌های جنوبی توصیه شده است.

بر اساس گزارش ایرنا بر اثر بارش شدید باران در تاریخ ۲۵ آذر امسال چند شهر خوزستان از جمله اهواز دچار آبگرفتگی شدند و جمعیت هلال احمرخوزستان برای امدادرسانی به ساکنان مناطق آبگرفته پنج اردوگاه اسکان اضطراری در اهواز، آبادان و کارون راه اندازی، و به بیش از چهار هزار خانوار امدادرسانی شد.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار