تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۷
کد خبر: ۱۹۵۳۴۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره

رئیس اداره آب، خاک و تحقیقات کاربردی کشت و صنعت امیرکبیر گفت: این سایت با ظرفیت سالانه ۸۰ هزار تن، بزرگترین سایت تولید کمپوست خاورمیانه است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، حسین حاجی شرفی پیش از ظهر امروز دوشنبه ۲۳ دی ماه، در حاشیه بازدید از سایت تولید کمپوست شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تولید کمپوست از بقایای نیشکر انجام‌ می‌شود. این سایت با ظرفیت سالانه ۸۰ هزار تن، بزرگترین سایت تولید کمپوست خاورمیانه است.

وی افزود: از سال ۹۵ شروع به تولید کمپوست کردیم و دانش آن را خودمان بصورت آزمون و خطا و به کاربستن تجربیات به دست آورده و برای اولین بار در کشور نهادینه کردیم.

حاجی شرفی ادامه داد: کمپوست این شرکت، استاندارد شماره ۲ کشور را به دست آورده است. استاندارد شماره یک آن مربوط به پسماندهای تر (پسماندهای مواد غذایی) است. در این ۴ سال تا کنون ۱۸۵ هزار تن کمپوست تولید شده  که تقریبا ۱۴۵ تن آن در شرکت کشت و صنعت امیرکبیر استفاده شده مابقی نیز مورد استفاده شرکت نفت، شرکت عماکو برای تصفیه پسماند های حفاری، سازمان شهرداری، کشت و صنعت های همجوار و کشاورزان محلی قرار گرفته است.

رئیس اداره آب، خاک و تحقیقات کاربردی کشت و صنعت امیرکبیر با بیان اینکه تولید کمپوست به دلیل صرفه اقتصادی، کم کم موجب افزایش متقاضیان این محصول می‌شود، ت