تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
کد خبر: ۱۹۵۰۶۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 آیین بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همرزمانشان روز پنجشنبه به همت جامعه ورزش خوزستان و با شرکت ورزشکاران، مربیان، پیشکسوتان و مسوولان باشگاه‌ها در مسجد ارشاد اهواز برگزار شد.

 حمید سالمی رییس کانون پیشکسوتان ورزش خوزستان در این آیین با اشاره به اینکه شهید قاسم سلیمانی نابوده کنند گروه‌های تروریستی داعش و استکبار جهانی آمریکا و اسرائیل است، گفت: سردار شهید قاسم سلیمانی، یک دیوار آهنین در برابر استکبار جهانی بود.

وی با بیان اینکه قلب این شهید والامقام برای مظلومان جهان می‌تپید، افزود: آمریکا و قدرت‌های استکباری بدانند که همه ما قاسم سلیمانی و ادامه دهنده راه آن شهید هستیم.

این پیشکسوت ورزش خوزستان با تاکید به اینکه شهید قاسم سلیمانی در راه دفاع از مسلمانان به شهادت رسید، بیان کرد: بی‌قراری و تظاهرات ملت‌های جهان به خاطر ترور و شهادت سردار سلیمانی، حکایت از نفوذ این شهید والامقام در دل ملت‌های جهان دارد.

وی با اشاره به اینکه شخصیت شهید قاسم سلیمانی، به گونه‌ای است که مقام معظم رهبری  از او به عنوان مالک اشتر زمان و شهید زنده یاد کرده‌اند، افزود: دشمن همواره سردار سلیمانی را مانع بزرگی بر سر راه اهداف خود می‌دانست و راهی جز شهادت او نمی‌دید.

سالمی افزود: نقش سردار سلیمانی در ضربه زدن به جریان تکفیری در عراق و سایر کشورهای منطقه بسیار عمیق و تاثیرگذار بود و مردم عراق از صمیم قلب به سردار سلیمانی ارادت داشتند.

وی گفت: رشادت‌ها و مجاهدت‌های سردار سلیمانی در جبهه مقاومت باعث شد که پیروزی‌های چشمگیری در مبارزه با داعش و سایر گروه‌های تکفیری رقم بخورد.

شعرخوانی احمد منصورزاده برای سپهبد شهید قاسم سلیمانی از دیگر بخش‌های این آیین بود.

بامداد جمعه ۱۳ دی‌ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

بر اساس اعلام پنتاگون، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.

در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار