تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
کد خبر: ۱۹۴۰۵۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 مدیر شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه خوزستان(اهواز) گفت: مصرف بنزین آذرماه خوزستان در مقایسه با آبان ۱۳۹۸حدود ۲۳درصد کاهش نشان می‌دهد.

نعمت‌الله نجفی  افزود:در آبان ماه مصرف بنزین در حوزه عملیاتی این شرکت ۱۲۱میلیون لیتر بوده در حالی که در آذرماه ۱۳۹۸ حدود ۹۲.۵میلیون لیتر مصرف شده است.
به گفته وی مصرف بنزین در آذرماه ۱۳۹۸ در خوزستان در مقایسه با آذر ۱۳۹۷ حدود ۱۴.۶درصد کاهش یافته است.
مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه خوزستان(اهواز) در ادامه افزود: با اجرای طرح مدیریت مصرف بنزین که از ۲۴ آبان ۱۳۹۸ اجرایی شده روند رشد مصرف بنزین در کشور متوقف و روند کاهشی این فراورده نفتی کلید خورد.
نجفی با بیان اینکه تغییراتی درمیزان سهمیه بندی بنزین برای خودروهای عمومی و شخصی در دی ماه ایجاد نشده است افزود: اختصاص سهمیه‌های خاص همچون قایق‌های صیادی و موتورپمپ‌های بنزینی و موتوربرق‌ها در وزارت نفت در دست بررسی است.

افزایش ۱۵درصدی مصرف گاز سی.ان.جی
مدیرشرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه خوزستان(اهواز) از افزایش ۱۵درصدی گاز سی.ان.جی در خوزستان پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت(بنزین) خبر داد.
وی با بیان اینکه از مجموع ۷۶جایگاه گاز سی.ان.جی در حوزه عملیاتی این شرکت  ۷۰جایگاه فعال هستند افزود: امکان عرضه ۲ برابری گاز سی.ان.جی با امکانات فعلی در خوزستان وجود دارد.
نجفی علت افزایش مصرف گازسی.ان.جی در خوزستان را مزیت نسبی این فراورده در مقایسه با بنزین عنوان کرد و افزود: سی.ان.جی یک سوخت پاک است و آلودگی نیز برای محیط زیست ندارد از این رو دولت برنامه گازسوز کردن خودروهای عمومی را به صورت رایگان در دستور کار قرار داده و حدود۶۰هزار میلیارد ریال برای برای این منظور تخصیص داده است.

افزایش مصرف گاز مایع
مدیرشرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه خوزستان(اهواز) از روند افزایشی مصرف گاز مایع در خوزستان پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت خبر داد.
وی گفت:خوزستان ماه گذشته هفت درصد بیش از سهمیه خود ، گازمایع مصرف کرده است که علت افزایش مصرف ان در استان ، استفاده خودروها از این فراورده است.
نجفی با اشاره به خطرات بسیار مصرف گاز مایع در خودروها، خواستار نظارت دستگاه‌های مسوول برای جلوگیری از این کار شد.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار