تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۹
کد خبر: ۱۹۲۸۰۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  استاندار خوزستان تاب‌آوری در خوزستان را به واسطه بلایای طبیعی و مشکلات عمیق، پیچیده و لایه به لایه نگران کننده عنوان‌کرد و گفت: این شرایط می‌تواند عاملی برای تشدید مشکلات اجتماعی، اقتصادی و محیط زیستی در استان باشد.

غلامرضا شریعتی دوشنبه در شورای برنامه ریزی استان که با حضور معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهارداشت: شدت تبعات اجتماعی، اقتصادی و سیاسی استان ارتباط مستقیمی با وضعیت تاب آوری دارد.

به گفته وی تاب‌آوری به نوعی میزان ظرفیت بازگشت از وضع دشوار به وضع پایدار و توانایی ترمیم است.

استاندار خوزستان ادامه داد: به همین منظور در سطح سیاستگذاری، تدوین و اجرای برنامه های فوق العاده مجموعه مدیریتی استان سعی بر ترمیم تاب آوری استان در مواجهه  با مسایل مختلف است، افزود: برنامه‌ریزی‌های ما در حوزه‌های مختلف اجرایی و یا در حال انجام است.

شریعتی زنان را بخش مهمی از مردم جامعه استان خوزستان عنوان کرد و گفت: قطعا منابع اقتصادی و خدادادی، جامعه را به خودی خود توسعه نخواهد داد؛ بلکه کنشگران اجتماعی با توانایی‌های علمی و اقتصادی خواهند توانست جامعه را به جلو می ببرند.

نماینده عالی دولت در استان افزود: در دنیا  کشورهایی که از منابع طبیعی بهرمندند، لزوما توسعه یافته نیستد؛ بلکه به واسطه منابع نیروهای انسانی آموزش دیده است که از اقتصاد پویا برخوردار هستند.

رئیس شورای برنامه‌ریزی خوزستان در بخش دیگری از این نشست به سند ارتقا وضعیت زنان استان اشاره کرد و گفت: تلاشی که صورت گرفت در راستای منطبق بودن این سند با شرایط زنان کشور و استان است که تبدیل به طراحی شود که بتواند فاصله بین مردان و زنان هدف را ترمیم کند.

وی با بیان اینکه استان خوزستان بسیار نیازمند اجرای دقیق این سند با محوریت شاخص های اصلی و تاثیر گذارن آن است، تصریح کرد: سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده منطبق با الگوی فرهنگی و اجتماعی استان تدوین شده است.

شریعتی افزود: اجرای الگوی بومی این سند الزامی است تا از این طریق به اهداف تعیین شده دست پیدا کنیم که در نهایت به بالا بردن تاب‌آوری استان در مقابل مشکلات و چالش‌ها کمک خواهد کرد.

بی توجی ۳۱ دستگاه دولتی خوزستان به مصوبه انتصاب مدیران زن

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان همچنین در بخش دیگری از این نشست به مصوبه شورای عالی اداری کشور مبنی بر بهره گیری از توانمندی زنان و جوانان مستعد کشور برای تصدی پست‌های مدیریت حرفه ای اشاره کرد و گفت: بر همین اساس دستگاه های اجرایی مکلف هستند تا پایان برنامه ششم توسعه نسبت به انتصاب مدیران زن به میزان ۳۰ درصد اقدام کنند.

فرانک موسوی اضافه کرد: با وجود