تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۱
کد خبر: ۱۹۲۴۶۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
حضور مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در دومین نمایشگاه بین المللی مدیریت پسماند و بازیافت / دکتر ناصری: استفاده از ضایعات نیشکر علاوه بر مزایای اقتصادی و زیست محیطی، سبب صرفه‌جویی ارزی برای کشور می‌شود

دومین نمایشگاه مدیریت پسماند، بازیافت، خدمات شهری ماشین آلات و تجهیزات وابسته با حضور بیش از ۹۵ شرکت داخلی و نمایندگان شرکت های خارجی در شهرآفتاب آغاز به کار کرد.

دومین نمایشگاه مدیریت پسماند، بازیافت، خدمات شهری ماشین آلات و تجهیزات وابسته با حضور بیش از ۹۵ شرکت داخلی و نمایندگان شرکت های خارجی در شهرآفتاب آغاز به کار کرد.

 مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با حضوردر غرفه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در دومین نمایشگاه بین المللی مدیریت پسماند و بازیافت، گفت: استفاده از ضایعات نیشکر علاوه بر مزایای اقتصادی و زیست محیطی، سبب صرفه‌جویی ارزی برای کشور می‌شود و در این راستا در شرکت توسعه نیشکر قدم‌های موثری برداشته شده است.

دکتر ناصری افزود: گام‌های اجرایی در زمینه استفاده از پسماندهای نیشکر و تبدیل آن به فرصتی برای سرمایه‌گذاری، رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال برداشته شده است.

وی ادامه داد: نیشکر تنها محصولی است که ضایعات ندارد و علاوه‌ بر تولید انواع شکر، با استفاده از ضایعات آن پتانسیل تولید حدود ۲۸ محصول در صنایع جانبی و استفاده بهینه‌ از آن‌ها وجود دارد و در نتیجه هر محصول فرعی نیشکر به عنوان یک محصول اصلی برای صنعتی دیگر تبدیل می‌شود. باگاس یا تفاله نیشکر ماده اولیه برای تولید کاغذ، MDF، خوراک دام و چند محصول دیگر است.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: تبدیل پسماند کارخانه الکل و خمیر مایه به عنوان مالچ‌های طبیعی سازگار با محیط زیست و استفاده آن در تثبیت شن‌های روان، طرح تولید خمیر کاغذ از باگاس و ایجاد یک قطب بزرگ صنعتی تولید کاغذ در منطقه، تولید خوراک دام، کمپوست و ورمی‌کمپوست از ضایعات نیشکر و… از مواردی است که سبب ایجاد ارزش افزوده ضایعات نیشکر و در نتیجه رونق اقتصادی در منطقه می‌شود.

دکترناصری در ادامه با اشاره به ایجاد مقدمات لازم برای راه اندازی کارخانه کاغذ، گفت: خوزستان این ظرفیت را داراست که با استفاده از تفاله نیشکر یا باگاس که پسماند حاصل از فرآیند تولید شکر است، بدون نیاز به قطع درخت ، کاغذ تحریر با کیفیت تولید کند.

به گزارش نشکرنیوز، دومین نمایشگاه بین المللی مدیریت پسماند، بازیافت، خدمات شهری ، ماشین آلات و تجهیزات وابسته با حضور بیش از ۹۵ شرکت داخلی و نمایندگان شرکت های خارجی پنج شنبه ۱۴ آذر ماه۹۸ در محل نمایشگاهی شهر آفتاب افتتاح شد و شرکت های حاضر دستاوردها و نوآوری های خود را به معرض نمایش گذاشتند. 

 
  

 
 
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار