تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴
کد خبر: ۱۹۲۳۱۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
این مسئله که برنامه سفر کنسل شود. ممکن است برای هرکسی اتفاق بیافتد. به همین دلیل در این مقاله از انتخاب شرایط کنسل کردن تمامی بلیط های خریداری شده را آورده ایم. تا در صورت مواجه شدن با این اتفاق به راحتی بلیط سفرتان را کنسل کنید.

برنامه ریزی برای هر سفر که با وسایل حمل و نقل عمومی صورت بگیرد با برنامه ریزی مربوط به سفر با وسایل شخصی بسیار متفاوت است، چرا که در صورت تغییر برنامه با وسیله ی شخصی به راحتی می توانید دوباره به برنامه ریزی بپردازید اما در برنامه ریزی با سیستم حمل و نقل عمومی باید نسبت به کنسل کردن بلیط خود اقدام کنید.

چطور بایدبلیط هواپیما را کنسل کرد؟ آیا باید خسارتی بپردازیم؟ برای تهیه ی دوباره ی بلیط چه باید کرد؟ پاسخ تمام این سوالات در این مقاله قرار گرفته است پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ این سوالات را دریافت کنید.

راهنمای کامل کنسل کردن بلیط هواپیما

بلیط های هواپیما به دو صورت چارتر و سیستمی به فروش میرسند. اما بلیط های چارتر و سیستمی به چه بلیط هایی گفته میشود؟

• بلیط چارتر:
زمانی که ایرلاینی بلیط های پرواز خود را به فرد یا شرکتی می فروشد و آن فرد یا شرکت اقدام به فروش بلیط ها می کند در واقع به آن فرد یا شرکت چارترکننده و به بلیط ها، بلیط های چارتری می گویند.

• بلیط سیستمی:
اما زمانی که ایرلاین به صورت مستقیم اقدام به فروش بلیط های پرواز خود کند این بلیط ها، بلیط های سیستمی نام می گیرند.

این دو بلیط با این که در ظاهر تفاوت چندانی ندارند اما باید بگوییم که در موارد بسیاری از جمله نحوه ی کنسل کردن با یکدیگر متفاوت می باشند.

• کنسل کردن بلیط های چارتر:
بلیط های چارتری به این دلیل بین افراد محبوب است که اغلب هزینه ی خرید آن ها پایین تر از بلیط های سیستمی است. اما عیب بزرگ این بلیط ها این است که در زمان کنسل کردن یا نمیتوان هزینه را استرداد کرد و یا اینکه بلافاصله هزینه ی بلیط به شما داده نخواهد شد.

هم چنین میزان هزینه ای که بابت کنسل کردن بلیط از شما کم خواهد شد مشخص نیست و هر چارترکننده ای نرخ متفاوتی را در نظر می گیرد.

• کنسل کردن بلیط های سیستمی:
همانطور که گفتیم هزینه ی بلیط های سیستمی از بلیط های چارتی بیشتر است اما بلیط های سیستمی قابل استرداد هستند و می توانید میزان قابل توجهی از هزینه ی پرداخت شده ی خود را پس بگیرید.
البته گاهی اتفاق می افتد که قیمت بلیط چارت و سیستمی تفاوت چندانی ندارد.

• کنسل کردن بلیط آنلاین:
اگر بلیط خود را به صورت انلاین تهیه کرده اید می توانید برای کنسل کردن آن نیز از طریق آنلاین اقدام کنید. به این صورت که وارد پنل کاربری خود در سایت مربوطه می شوید و نحوه ی بازگشت پول خود را مشخص می کنید که می تواند واریز به حساب شخصی تان باشد و یا اینکه حساب کاربری خود را شارژ کنید.

• کنسل کردن به وسیله ی ایرلاین:
گاهی ممکن است که کنسل شدن بلیط هواپیما توسط مسافر صورت نگیرد و به علت ایراد فنی موجود هواپیما پرواز را انجام ندهد. در این صورت می توانید به راحتی تمام هزینه ی بلیط خود را پس بگیرید. حتی اگر پرواز شما با تاخیر 2 ساعته همراه بود می توانید تمام هزینه ی بلیط خود را دریافت کنید.

• بلیط های رفت و برگشت:

خرید بلیط برگشت همزمان با بلیط رفت این امکان را به فرد می دهد که هزینه ی کمتری بابت بلیط پرداخت کند. به خصوصبلیط خارجی ( https://www.tahagasht.com/flight/outboard-ticket )که بنا به دلیل مسافت طولانی تر قیمت بالاتری نیز دارد.

اما اگر نخواهید که از بلیط برگشت خود استفاده کنید برای کنسل کردن باید میزان خسارت را متناسب با بالاترین نرخ بلیط در کابینی که بلیط خود را خریداری کرده اید محاسبه شود. در صورت استفاده نکردن از بلیط رفت، بلیط برگشت خود به خود کنسل می شود.

• میزان کنسلی:
میزان نرخ کنسلی در ایرلاین های متفاوت و در شناسه های مختلف، متفاوت است. هم چنین این میزان با توجه به ساعتی که اقدام به کنسل کردن بلیط خود می کنید متفاوت است. در ادامه جدولی برای این موارد در نظر گرفته شده است.

دقت داشته باشید که فقط هنگامی که شما تصمیم به کنسل کردن بلیط را داشته باشید مجبور به پرداخت مبلغ جریمه می باشید. زمانی که پرواز از طرف ایرلاین کنسل شود شما به هیچ عنوان نباید مبلغی را پرداخت کنید.

راهنمای کامل کنسل کردن بلیط هواپیما


راهنمای کامل کنسل کردن بلیط هواپیماراهنمای کامل کنسل کردن بلیط هواپیما

راهنمای کامل کنسل کردن بلیط هواپیماراهنمای کامل کنسل کردن بلیط هواپیما

راهنمای کامل کنسل کردن بلیط هواپیما
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار