تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۰
کد خبر: ۱۹۱۹۴۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
یک متخصص پوست گفت: عامل ارث مهم‌ترین علت بروز سیاهی دور چشم و پس از آن پرکاری تیروئید است.

سیاهی دور چشم


محمد رضوانی متخصص پوست، مو و زیبایی درباره تیرگی دور چشم گفت: شایع‌ترین دلیل برای سیاهی یا تیرگی دور چشم‌ها در ۶۰ تا ۷۰ درصد موارد از طریق فرم سرشتی یا به ارث رسیدن در افراد است که متخصصان پوست این قبیل موارد تیرگی دور چشم را تا ۴۰ درصد بهبود می‌بخشند.


این متخصص پوست، مو و زیبایی تصریح کرد: دوران نقاهت، ناتوانی، ضعف بدن و پرکاری تیروئید در افراد در هر سنی عامل اصلی تیرگی دور چشم هاست.

رضوانی با اشاره به درمان تیرگی دور چشم بیان کرد: بهترین راهکار برای درمان تیرگی و سیاهی نواحی چشم‌ها استفاده از ضد آفتاب‌های خاص به علت حاوی موادی مانند رنگ دانه در طول روز است که توسط افراد مبتلا به این تیرگی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما در هنگام شب و در زمان خواب بهترین کرم روشن کننده به منظور دفع تیرگی دور چشم استفاده از کرم آفتاب‌های حاوی ویتامین C و K است.

او افزود: افرادی که بعد از عمل جراحی زیبایی بینی باکبودی و تیرگی‌های نواحی اطراف چشمان خود مواجه می‌شوند، می‌توانند با استفاده از کرم‌های حاوی ویتامین K از کاهش سیاهی دور چشم‌ها پیشگیری کنند.

این متخصص پوست، مو و زیبایی با اشاره به استفاده از کرم‌های موجود درخصوص سفیدی زیر چشم‌ها بیان کرد: در واقع کرم‌های ضد تیرگی در نواحی دور چشم در شبانه روز باعث افزایش گردش خون در بدن، کاهش و پوشاندن لک‌های صورت در افراد می‌شود همچنین خواب کافی، تغذیه مناسب، نبود رژیم‌های سر سخت، طاقت فرسا و کاهش مالش و تحریک در نواحی دور چشم‌ها برای سفید شدن تیرگی این قسمت روش موثری است.

رضوانی درباره استفاده از لیزر‌ها برای نابودکردن تیرگی در نواحی دور چشم گفت: مواد مزوتراپی و لیزر‌ها به علت ویتامین C و K در خود با تزریق در نواحی زیر پوست باعث دوباره زنده شدن پوست، برگشت سلامتی و شادابی به پوست، کاهش چین و چروک در صورت افرد می‌شود.


رضوانی با اشاره به سنین مبتلا به تیرگی نواحی دور چشم گفت: با افزایش سن افراد، تیرگی در نواحیه دور چشم‌ها صد درصد از طریق ارثی بودن، نور آفتاب و تحریم مالش در این نواحی افزایش پیدا می‌کند.

رضوانی تاکید کرد: حساسیت‌های فصلی و آلرژی در فصل بهار و پاییز باعث تحریک و افزایش سیاهی در نواحی دور چشم‌ها می‌شوند.
مرجع / باشگاه خبرنگاران
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار