تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
کد خبر: ۱۹۱۴۹۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
کارشناس اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان عنوان کرد:
 کارشناس مسئول آزمایشگاه هوای اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان با بیان اینکه آلودگی‌های اخیر اهواز و دیگر شهرهای خوزستان ناشی از فعالیت صنایع است، گفت: این شرایط جوی و محصور شدن ذرات آلاینده موجب شده است آلودگی در جایی که تولید شده، متمرکز شود.

علی آذریان با اشاره به ناسالم بودن هوای اهواز در روزهای اخیر، اظهار کرد: اخیرا شهرهای صنعتی و شهرهای مجاور شهرهای صنعتی خوزستان مانند اهواز، دزفول، شوش، سوسنگرد، هندیجان و ماهشهر به دلیل شرایط آب و هوایی دچار آلودگی شده‌اند. ایستایی هوا و افزایش رطوبت شرایطی ایجاد کرده که شهرهای صنعتی درگیر آلودگی شوند و با وزش باد، شهرهای مجاور شهرهای صنعتی نیز درگیر شده‌اند.

وی با بیان اینکه بزرگی ذرات این آلودگی‌ها ۲.۵ میکرون بوده است، گفت: زمانی که این آلودگی در شرایط ایستایی هوا رخ می‌دهد، آلودگی‌ در اندازه‌گیری شاخص‌های کیفیت هوا نمایان می‌شود.

آذریان با بیان اینکه این آلودگی ناشی از فعالیت صنایع است، گفت: این شرایط جوی و محصور شدن ذرات آلاینده موجب شده است آلودگی در جایی که تولید شده، متمرکز شود.


مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
0
0
بخش از این الودگی مربوط به اتش زدن علف باقیمانده از برداشت شلتوک هست و من در بازدید هایم از منطقه شاهدش بودم.
با کاشت بیشتر از 230هزار هکتار شلتوک در منطقه، شروع بارش های پاییزه و سرعت در برداشت و اماده سازی زمین برای کشت زمستانه و همزمانی این اقدامات، خودتان تصور کنید چه فاجعه محیط زیستی داریم. آیا به نظرتون کسی میتونه اینا رو مدیریت کنه؟ اندازه گیری چی؟... اصلا ؟؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار