تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۴
کد خبر: ۱۹۰۸۲۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با اشاره به صدور مجوز صادرات شلتوک از این استان به کشور عراق در چند روز پیش گفت: هیچگونه ممنوعیتی از سوی کشور عراق برای صادرات شلتوک از خوزستان وجود ندارد.

سید نوراله حسن زاده روز سه‌شنبه در ستاد تنظیم بازار خوزستان در سرسرای سازمان صنعت، معدن و تجارت در اهواز بیان کرد: پیش بینی شده در سال زراعی جاری ۹۵۰ هزار تن شلتوک در خوزستان تولید شود و به دلیل این حجم تولید برای نخستین بار شرایط برای صادرات شلتوک به عراق فراهم شده است.

وی گفت: بستر برای صادرات شلتوک از خوزستان فراهم است و کشور عراق نیز هیچگونه مخالفتی برای واردات شلتوک از خوزستان ندارد ، اما فقط در زمان تولید برنج در کشور عراق در صادرات شلتوک محدودیت اعمال می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان بیان کرد: اتاق‌های بازرگانی خوزستان مامور شدند که هرگونه مشکل در مسیر صادرات شلتوک از خوزستان به کشور عراق را بررسی کنند تا تصمیم لازم برای برطرف کردن مشکلات بر سر راه صادرات گرفته شود.

حسن زاده با اشاره به اینکه باید فرهنگ مصرف برنج تولید داخل استان در بین مردم ، مراکز تهیه غذا و دستگاه‌های مختلف ترویج یابد افزود: به عنوان مثال رستوران‌ها به دنبال پخت برنج با ظاهری زیبا هستند و از برنج داخل استان استفاده نمی‌کنند این در حالی است که برنج تولید استان از کیفیتی بسیار بالاتر از برنج‌های وارداتی برخوردار است.

وی همچنین با اشاره به انتشار مطالبی در فضای مجازی در خصوص عرضه و فروش ذرت‌های آلوده در بازار خوزستان بیان کرد: در پی انتشار این مطالب در فضای مجازی، مردم احساس نگرانی زیادی در این مورد داشتند ، این اطمینان به مردم داده می‌شود که هیچ میزان ذرت آلوده‌ای وارد بازار خوزستان نشده است .

وی با اشاره به اینکه در ۲ محموله در چند سال گذشته ۱۴۰ هزار تن ذرت آلوده وارد بندر امام (ره) شد افزود: به دلیل مضراتی که این ذرت ها برای سلامتی دام و انسان داشتند توسط دستگاه‌های مربوطه جلوی توزیع و عرضه آنها در بازار گرفته شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان ادامه داد: با دستور رییس جمهوری تمهیدات لازم برای عودت این محموله به کشور مبدا و یا منهدم کردن آن در حال پیگیری است.

راه اندازی دفتر بازرسی بر قیمت فروش بلیت هواپیمایی دراهواز

حسن زاده بیان کرد: مقرر شده که مکانی در فرودگاه اهواز برای استقرار بازرسان سازمان صمت و اداره کل تعزیرات حکومتی خوزستان برای بازرسی قیمت فروش بلیتهای هواپیمایی و رسیدگی به شکایت‌های مردمی در این بخش راه اندازی شود.

وی گفت: از مسئولان فرودگاه اهواز انتظار می رود برای راه اندازی این دفتر و رسیدگی به تخلفات احتمالی در این حوزه همکاری لازم را داشته باشند.

محمدرضا رضایی مدیرکل فرودگاه‌های استان خوزستان نیز گفت: شرکت‌های هواپیمایی گران فروشی که در ادارات تعزیرات حکومتی و یا سازمان صمت خوزستان پرونده تخلف دارند، بررسی و رسیدگی می شوند و از سوی سازمان هواپیمایی کشور با این شرکت ها برخورد خواهد شد.

مردم تخلفات داروخانه‌ها را گزارش دهند

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نیز در این نشست بیان کرد: سالانه بازرسی لازم از داروخانه‌های خوزستان برای بررسی وضعیت فروش دارو و لوازم بهداشتی و آرایشی و جلوگیری از هرگونه تخلف احتمالی انجام می‌گیرد.

حسین برزگر افزود: مردم هرگونه تخلف در داروخانه‌ها را با شماره ۱۹۰ و ۱۴۹۰ اطلاع رسانی کنند.

وی با اشاره به اینکه تحریم‌ها فشار زیادی را بر تامین دارو در کشور ایجاد کرده گفت: با وجود تمامی مشکلات تلاش شده که کمبود دارو در کشور و خوزستان وجود نداشته باشد.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار