تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۷
کد خبر: ۱۹۰۶۱۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
عضو کمیسیون عمران مجلس:
نمایند مردم رامشیر و رامهرمز در مجلس از وضعیت نامطلوب مدارس رامهرمز خبر داد و گفت: بیش از ۴۰ درصد از مدارس رامهرمز تخریبی هستند.
  اقبال محمدیان امروز با تاکید بر لزوم نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به حل مشکلات خوزستان، در جلسه آموزشی ویژه سرپرستان مدارس شبانه روزی استان اظهار داشت: بالغ بر 40 درصد مدارس رامهرمز تخریبی هستند.

وی در دوره آموزشی ویژه سرپرستان مدارس شبانه روزی استان با بیان اینکه 18 منطقه در استان از حق مناطق جنگی محروم شدند؛ افزود: مجمع نمایندگان استان خوزستان پیشنهاد اجرای ماده 112 مناطق جنگی برای همه مناطق استان را به هیات رئیسه و رئیس جمهور تقدیم کرده است.

نماینده مردم رامشیر و رامهرمز گفت: شهرستان رامهرمز بیش از 40 شهید  را تقدیم انقلاب کرده است اما متاسفانه رامهرمز و 17 شهر دیگر درگیر جنگ در طرح ماده 112 دیده نشدند.

وی گفت: به فرموده امام راحل؛ استان خوزستان دین خود را به اسلام و انقلاب ادا کرده است بر همین اساس ما معتقدیم که حق محرومیت و مناطق جنگی باید به کل استان تعلق گیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه یکی از مشکلات اصلی آموزش و پرورش خوزستان، کمبود شدید نیروی انسانی است تصریح کرد: 16 هزار نفر کمبود معلم سبب شده است آموزش و پرورش با چالش جدی رو‌به رو شود هم چنین 5 هزار نفر متقاضی انتقال و خروج از استان هستندکه این مورد را با مقام عالی وزارت مطرح کردیم و بر این نکته تاکید شد که با جذب 16 هزار نفر هیچ گونه بار مالی به دولت تحمیل نخواهد شد.

وی افزود: یکی از این دلایل این است که کمبود معلم باید از طریق پرداخت اضافه کار جبران شود که بر اساس برآوردها این عدد به 390 هزار ساعت در هفته می رسد. استفاده از سایر معلمان برای پرکردن ساعات تنها به پایین آمدن کیفیت آموزشی و به تبع آن کاهش شاخص های آموزشی منجر می‌شود.

نماینده مردم رامشیر و رامهرمز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیشنهاد مجمع نمایندگان خوزستان جذب 16 هزار نفر نیروی علاقه مند، تحصیل کرده و جوان به عنوان معلم در استان خوزستان است. 

وی افزود: تقویت زیرساخت های آموزش و پرورش در قالب تجهیز مدارس به سیستم سرمایشی و گرمایشی و همچنین هوشمند سازی مدارس می بایست به عنوان اولویت مجموعه تعلیم و تربیت استان دنبال شود.

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار