تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۱
کد خبر: ۱۸۹۳۰۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان شوش گفت: همزمان با اربعین حسینی بیش از ۱۰۰ مسجد و حسینیه در شهرها و روستاهای شهرستان شوش برای میزبانی از زائران حسینی در اربعین اعلام آمادگی کرده ‌اند.

محمد حسن پورنعمت  افزود: شهرستان شوش به برکت حرم حضرت دانیال نبی(ع) در اربعین حسینی میزبان زائران شهرهای شمال استان خوزستان برای برگزاری آیین عزاداری است.
وی اظهار داشت: حرم مطهر حضرت دانیال نبی(ع)، عباسیه، شبستان ضلع شمالی و مساجد و حسینیه ها برای اسکان زایرین در نظر گرفته شده اند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شوش افزود: پیش بینی می شود در اربعین امسال زائران بیشتری از طریق مرزهای خوزستان راهی کربلا شوند لذا تمهیدات لازم برای خدمات رسانی به آنها در شهرستان در نظر گرفته شده است.
مردم شهرهای مختلف استان خوزستان طبق یک سنت دیرینه در روز اربعین حسینی با اجتماع در حرم حضرت دانیال (ع) در سوگ شهادت سرور و سالار شهیدان به عزاداری و سوگواری می پردازند.
جمعیت اجتماع کننده در شهرستان شوش در روز اربعین شامل کاروان های عزادار، هیات ها و دسته های عزادار شهرهای مختلف استان خوزستان تا ۱۰۰ هزار نفر نیز تخمین زده می شود.


مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار