تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۶
کد خبر: ۱۸۸۷۰۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 فرمانده انتظامی خوزستان از بسته شدن مرز شلمچه تا اطلاع ثانوی خبر داد.

  سردار حیدر عباس‌زاده اظهار کرد: لحظاتی پیش مرز بین‌المللی شلمچه موقتا بسته شد.

وی افزود: سیل عبور زائران و عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) از این مرز و نبود زیرساخت‌های لازم برای این حجم از زائران در خاک عراق، باعث ایجاد مشکلاتی در سفر زائران شده است.


  مرز بین المللی شلمچه در استان خوزستان پنجشنبه شب به طور موقت از سوی طرف عراقی بر روی زائران اربعین بسته شد.

 نیروی انتظامی مستقر در مرز شلمچه ساعاتی پیش ( پنجشنبه شب ) با بلندگو از زائرانی که به این گذرگاه مرزی سفر کرده اند خواست برای رفتن به عراق تا فردا جمعه صبر کنند.

فرمانده انتظامی استان خوزستان نیز گفت:بسته شدن مرز شلمچه بر روی زائران اربعین موقتی بوده و با سرعت گرفتن روند انتقال زائران از شلمچه عراق به سمت نجف اشرف این مرز مجددا بازگشایی می شود.

سردار حیدر عباس زاده اظهار داشت : حرکت سیل زائران و عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) به سمت مرز شلمچه و نبود زیر ساخت های لازم برای این حجم از زائران در خاک عراق باعث ایجاد مشکلاتی در سفر زائران اربعین شده است.

 در پی بسته شدن موقت مرز شلمچه حسینیه ها و اردوگاههای کاروانهای راهیان نور در خرمشهر برای اسکان موقت زائران اربعین آماده شدند.

کمبود  وسیله نقلیه در شلمچه عراق موجب ازدحام و سرگردانی زائران ایرانی و خارجی اربعین در این گذرگاه مرزی از چهارشنبه تاکنون شده است.

گفته می شود در پی کمبود وسیله نقلیه برخی خودروهای عراقی در مرز شلمچه عراق برای انتقال زائران به نجف از هر زائر تا هفت میلیون ریال نیز مطالبه می کنند.

 تا ظهر پنجشنبه بیش از ۴۰۰ هزار زائر از مرز شلمچه راهی کربلای معلا شدند که این رقم نسبت به سال گذشته افزایش سه برابری تردد را نشان می دهد.

مرز چذابه دیگر گذرگاه مرزی استان خوزستان نیز روز پنجشنبه برای ساعاتی بر روی زائران اربعین بسته شد.

حرکت خودجوش زائران اربعین حسینی از روزهای آغازین ماه صفر به سمت گذرگاه های مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر شروع شده و در چند روز مانده به روز اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام و یاران و اصحاب آن حضرت ، به اوج خواهد رسید.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.

مرز شلمچه میزبان زائران اربعین از اقصی نقاط ایران اسلامی و بسیاری از کشورهاست.

از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از ۴۰۰ هزار زائر اربعین از مرز شلمچه عبور کردند.

حرکت زائران اربعین از مرز شلمچه در روز پنجشنبه به اوج رسید.


مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار