تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
کد خبر: ۱۸۸۶۹۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 فرمانده انتظامی استان خوزستان گفت: پس از چند ساعت کندی تردد در مرز شلمچه ازساعتی قبل عبور زائران اربعین از این گذرگاه مرزی شتاب گرفته است.

سردار حیدر عباس زاده در مرز شلمچه اظهار داشت: در پایانه های مرزی شلمچه و چذابه مشکلی برای تردد زائران اربعین وجود ندارد و تمامی گیت ها در این ۲ مرز فعال هستند.

وی افزود:کمبود ناوگان خودرویی و کمبود اتوبوس در عراق تردد زائران اربعین را از روز چهارشنبه کند کرده بود که با هماهنگی انجام شده و تامین خودرو در خاک عراق عملیات اعزام زائران اربعین از شلمچه عراق به سمت نجف اشرف و کربلا شتاب گرفت.

سردار عباس زاده تصریح کرد: تا ظهر پنجشنبه بیش از ۶۰۰ هزار زائر از مرزهای شلمچه و چذابه در استان خوزستان راهی کربلای معلا شدند که این رقم نسبت به سال گذشته افزایش سه برابری تردد را نشان می دهد.

وی افزود: از اول ماه صفر تاکنون بیش از ۴۰۰ هزار زائر از شلمچه و از مرز چذابه نیز بیش از ۲۰۰ هزار زائر اربعین حسینی عبور کردند.

سردار عباس زاده نیروهای مستقر در مرزهای شلمچه و چذابه را ۶ هزار نفر عنوان کرد و اظهار داشت: امنیت در این ۲ مرز کاملا برقرار است و تا کنون مورد امنیتی گزارش نشده است.

حرکت خودجوش زائران اربعین حسینی از روزهای آغازین ماه صفر به سمت گذرگاه های مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر شروع شده و در چند روز مانده به روز اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام و یاران و اصحاب آن حضرت ، به اوج خواهد رسید.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.

مرز شلمچه میزبان زائران اربعین از اقصی نقاط ایران اسلامی و بسیاری از کشورهاست. 

از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از ۴۰۰ هزار زائر اربعین از مرز شلمچه عبور کردند.

حرکت زائران اربعین از مرز شلمچه در روز پنجشنبه به اوج رسید.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار