تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۵
کد خبر: ۱۸۸۶۸۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  رییس جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: ۲هزار و ۱۰ بیمار از ۱۳ تا ۱۷ مهرماه امسال در مرزهای چذابه و شلمچه به صورت سرپایی درمان شدند. علی خدادادی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از قرارگاه جمعیت هلال احمر خوزستان در مرز چذابه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: تاکنون ۵۱۵ نفر در مرز شلمچه و ۵۱۲ نفر در مرز چذابه به صورت سرپایی درمان شده اند.
وی با بیان اینکه آزمایش فشار و قندخون از یکهزار و ۷۳۱ بیمار در مرزهای خوزستان گرفته شده است، گفت: ۱۶ بیمار نیز تاکنون برای ادامه درمان به مراکز درمانی منتقل شده اند.
خدادادی افزود: ۵۰ پایگاه ثابت سلامت و نیروهای جوانان در مسیرها و مبادی منتهی به مرزها وجود دارد همچنین ۶ پایگاه در مرز شلمچه و ۹ پایگاه در مرز چذابه مستقر شده اند.
وی با بیان اینکه ۲ فروند بالگرد و ۲ دستگاه خودروی ارتباطی این پایگاه های سلامت را پشتیبانی می کنند، اظهار داشت: درمجموع ۲۲۶ نفر از نیروهای امداد و نجات روزانه در مرزهای خوزستان خدمت رسانی می کنند.
رئیس جمعیت هلال احمر خوزستان افزود: این جمعیت تا ۲ روز پس از روز اربعین مصادف با ۲۹ مهرماه به زائران خدمات رسانی می کند.
وی افزود: درصورت بروز مشکل برای زائران در سمت کشور عراق جمعیت هلال احمر خوزستان آمادگی اعزام آمبولانس با هماهنگی طرف مقابل را دارد.
رییس دفتر ریاست جمهوری ظهر پنجشنبه از موکب ها و پایانه مرزی شلمچه بازدید کرد. بسته شدن مرز از سوی کشور عراق به دلیل متناسب نبودن زیرساخت ها و امکانات با حجم زیاد مسافران اربعین سبب گلایه زائران شده است.
تاکنون بیش از ۴۴ هزار نفر از مرز شلمچه عبور کرده اند.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار