تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۵
کد خبر: ۱۸۸۶۸۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  معاون عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: با تمهیدات اتخاذ شده امنیت لازم در چهار مرز کشور مسیر عبور زائران اربعین برقرار است.

 سردار رمضانعلی شعبانی پنجشنبه با حضور در مرز شلمچه اظهار داشت: اربعین مقدمه ساز حرکت جهانی است که در گام دوم انقلاب اسلامی مقدمه ساز یک گام بلند خواهد بود.

وی افزود: نیروی انتظامی ضمن تامین امنیت چهار مرز منتهی به عتبات عالیات با برپایی موکب در این مرزها خدمت رسانی به زائران اربعین را به عنوان یک وظیفه معنوی انجام می دهند.

معاون عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی گفت: در مرز میرجاوه نیز ارادت شیعیان کشورهای پاکستان و افغانستان به سالار شهیدان و کشور ایران مشهود است.

سردار شعبانی تصریح کرد: در مرز مهران، شلمچه، چذابه و خسروی نیز جمعیت انبوهی که در راهپیمایی اربعین شرکت کرده اند از خدمات موکب ها و خدمات نیروی انتظامی بهره مند می شوند.

وی افزود: خدمات نیروی انتظامی در هر  چهار مرز به‌ صورت شبانه روزی ارائه می شود تا زائران در امنیت و رفاه عازم عتبات عالیات شوند.

سردار شعبانی افزود: جمهوری اسلامی ایران فضای خوب و امنی را در منطقه ایجاد کرده و این مهم شیعیان پاکستان و افغانستان را برای شرکت در راهمپیمایی بزرگ اربعین تشویق کرده است.

وی اظهار داشت: امسال نیز شاهد افزایش ۲ برابری زائران ایرانی برای حضور در راهپیمایی اربعین هستیم و این موضوع نشان دهنده دلدادگی و جاذبه حرکت جهانی امام حسین (ع) است که روز به روز جهانی‌تر می‌شود.

حرکت خودجوش زائران اربعین حسینی از روزهای آغازین ماه صفر به سمت گذرگاه های مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر شروع شده و در چند روز مانده به روز اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام و یاران و اصحاب آن حضرت ، به اوج خواهد رسید.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.

مرز شلمچه میزبان زائران اربعین از اقصی نقاط ایران اسلامی و بسیاری از کشورهاست. 

از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از ۳۰۰ هزار زائر اربعین از مرز شلمچه عبور کردند.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار