تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
کد خبر: ۱۸۸۶۷۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس مرکز بهداشت خرمشهر:
رئیس مرکز بهداشت خرمشهر گفت: از ابتدای امسال ٧٧ درصد کودک زیر ۵ سال خرمشهر از خدمات مراقبت بهداشتی بهره ‌مند شدند.

پرویز میرزایی اظهار کرد: طی سال ۹۸ در خرمشهر ۱۸ هزار و ۹۹۴  کودک زیر پنج سال ثبت ‌شده است که از ابتدای امسال ۷۷ درصد این تعداد، خدمات مراقبت بهداشتی را دریافت کرده‌اند.

وی به مقایسه این آمار با عملکرد سال گذشته پرداخت و گفت: جمعیت کودکان زیر پنج سال خرمشهر در سال ۹۷، ۱۸ هزار و ۹۱۱ نفر بوده است که تا پایان سال ۹۵ درصد مراقبت بهداشتی شدند.

میرزایی با یادآور شدن اینکه هر کودک باید تا سن پنج ‌سالگی ۱۶ بار از این نوع خدمات دریافت کند، افزود: کودکان زیر یک سال هشت بار، کودکان ۱ تا ۲ ساله سه بار و کودکان ۲ تا ۵ ساله نیز پنج بار تحت مراقبت سلامت قرار می‌گیرند.

وی در ادامه به تشریح خدمات مراقبتی از کودکان پرداخت و بیان کرد: ارزیابی قد و وزن، دور سر، تزریق واکسن‌های مختلف و بررسی روند تکامل مراقبت دهان و دندان ازجمله خدمات مراقبتی است.

وی گفت: غربالگری فشارخون برای کودکان بالای سه سال، غربالگری چربی خون برای کودکانی که اضافه‌وزن دارند و یا والدین آن‌ها در سن زیر ۵۵ سال تجربه سکته داشته‌اند و همچنین غربالگری فشارخون کودکان در سنین ۱۲ ماهگی، ۲، ۳،۴ و ۵ سالگی از دیگر خدمات مراقبت بهداشتی برای کودکان است.

میرزایی در ادامه به برنامه مشارکتی مرکز بهداشت با دیگر ارگان‌ها به مناسبت هفته ملی کودک اشاره کرد و گفت: اجرای برنامه‌های مختلف در مراکز و خانه‌های بهداشت، برگزاری دوره‌های احیای پایه با همکاری مرکز فوریت‌های پزشکی، عیادت از بخش اطفال بیمارستان ولی‌عصر (عج) و اهدا جوایز به کودکان بیمار، اجرای طرح غذای گرم با مشارکت اداره بهزیستی و تولید برنامه رادیویی با موضوع خود مراقبتی از کودکان زیر ۵ سال، بخشی از برنامه‌های اجراشده در هفته ملی کودک بوده است.

مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار