تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳
کد خبر: ۱۸۸۴۵۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  دادستان عمومی و انقلاب اهواز گفت: شهرداری و شرکت آبفای اهواز ظرف ۴۸ ساعت آینده باید به وضعیت آسفالت و فاضلاب کوی مدرس (خروسیه) رسیدگی کنند.

  عباس حسینی پویا روز دوشنبه در حاشیه بازدید از وضعیت کوی مدرس در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شکایت های مردمی بسیاری از کوی مدرس (خروسیه)  نسبت به وضعیت فاضلاب و آسفالت داشتیم اظهار داشت: امیدوارم با انجام اقدام لازم از سوی شهرداری و آبفای اهواز بخشی از نارضایتی مردم کم شود.

وی ادامه داد: دادستان به عنوان مدعی العموم وظیفه رسیدگی به مشکلات عامه مردم را دارد و طبق قانون باید بر نحوه عملکرد دستگاه ها نظارت داشته باشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز نیز در این بازدید گفت: کوی مدرس شامل ۱۰ خیابان است که عملیات اجرایی اصلاح خطوط فاضلاب از خیابان یکم تا خیابان نهم انجام شده و فقط پاکسازی محیط باقی مانده است.

بهنام مریدی افزود: مقرر شد عملیات اجرایی برای اصلاح خطوط فاضلاب خیابان دهم به زودی توسط مشاور انجام شود، خیابان دهم طرح ندارد اما با همین پیمانکار این کار انجام می شود.

وی گفت: لایروبی فاضلاب این منطقه ظرف مدت ۴۸ ساعت آینده انجام می شود و پس از آن اصلاح فاضلاب خیابان دهم در دستور کار قرار می گیرد.

همچنین شهردار اهواز بیان کرد: شرکت آب و فاضلاب اهواز باید پس از تکمیل پروژه، آسفالت را ترمیم کنند، وظیفه ما پاکسازی محل است که به محض پایان کار شرکت آبفا شهرداری اقدام می کند.

حجت الاسلام صادق مرادی رییس کل دادگستری خوزستان با دستور ویژه ای عباس حسینی پویا دادستان عمومی و انقلاب اهواز را مسئول رسیدگی به مساله آب و فاضلاب کوی مدرس (خروسیه) کلانشهر اهواز کرد.

بررسی مشکل آب آشامیدنی، جاری بودن فاضلاب در خیابان ها، رها شدن خیابان های لوله گذاری شده بدون آسفالت از عمده مسایلی است که از سوی مردم مطرح شده بود که به گفته آنان این مسایل، مشکلات بهداشتی و آسیب به وسایل نقلیه را در پی داشت.
با توجه به گزارش های رسیده مردمی به رییس کل دادگستری خوزستان، در دستور ویژه ای ، دادستانی اهواز مامور ورود به موضوع و رسیدگی به مساله مذکور شد.

ساکنان کوی مدرس اهواز بارها از وضعیت ناهنجار فاضلاب ، قطعی آب و مسایل بهداشتی که سلامت آنان را به خطر انداخته است انتقاد کرده و خواستار رسیدگی به این مشکلات پیش از شروع بارندگی های پاییزی شدند.

مرجع / ایرنا