تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۴
کد خبر: ۱۸۶۱۶۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 رییس کل سابق دادگستری خوزستان با اشاره به اینکه حفظ استقلال دادگستری خوزستان را برگ زرین دوره مدیریت خود می دانم گفت: مشاوره های افراد خارج از دادگستری را گوش دادم اما اجازه دخالت هیچ مسئولی در امور دادگستری داده نشد که البته این مساله هزینه هایی را به دنبال داشت.

  فرهاد افشارنیا روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه رییس کل دادگستری استان خوزستان در سالن همایش گیت بوستان اهواز بیان کرد: این استقلال در درون دادگستری استان نیز برای قضات وجود داشت به طوری که بر نحوه فعالیت قضات نظارت صورت می گرفت و توصیه هایی می شد اما در نهایت مسئولیت صدور حکم با آنها بود.

وی ادامه داد: ملاک عمل در دادگستری خوزستان فرمایشات مقام معظم رهبری است و از ورود به هرگونه باندبازی سیاسی و جریان سازی پرهیز شد.

رییس کل سابق دادگستری خوزستان بیان کرد: در مدت خدمت خود در خوزستان از تمام مدیران پاکدست حمایت کرده و اجازه ندادم که به آنها تعرضی شود، همچنین در حفظ اسرار مردم، مسئولان و بیت المال کوشا بودم و به هر گزارش نادرستی اعتماد نکرده و تا زمان محرزشدن صحت یک امر اقدامی انجام ندادم.

افشارنیا با اشاره به برگزاری مستمر نشست های شورای حفظ بیت المال خوزستان تصریح کرد: پیش از هر اقدام قضایی و تحت تعقیب قرار دادن افراد تلاش می شد با سلسله اقدامات اداری، انتظامی و حقوقی شرایط را به حالت اولیه برگردانیم.

وی یکی دیگر از اقدامات انجام شده در زمان ریاست خود را حمایت از سرمایه گذاری های مشروع دانست و گفت: یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری حمایت از اقتصادی مقاومتی است در این راستا حل مشکلات کارآفرینان و سرمایه گذاران با بانک ها در دستور کار قرار داشت.

رییس کل سابق دادگستری خوزستان بیان کرد: ضمن حفظ استقلال دادگستری خوزستان با دستگاه های انتظامی، اداری و عملیاتی برای مقابله با ناامنی‌ها، جریانات سلفی و تکفیری متاثر از شرایط سیاسی خاص منطقه، کشور عربستان و عراق مقابله شد.

وی درخصوص کاهش جمعیت زندانیان کیفری خوزستان توضیح داد: یکی دیگر از اقدامات انجام شده کاهش جمعیت کیفری زندانیان از ۱۵ هزار به ۱۰ هزار و ۲۰۰ نفر است که نسبت به جمعیت پنج میلیون نفری استان آمار منطقی است.

افشارنیا گفت: تعداد  قضات دادگستری خوزستان از ۴۰۰ به ۶۰۰ نفر افزایش یافته که باعث کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها و ارتقاء کیفیت قضاوت شده است.

وی ادامه داد: در دادگستری خوزستان به تمام اقوام فرصت برابر داده شده و هیچ قومی نمی تواند ادعای بی توجهی کند زیرا مدیران دادگستری خوزستان از مجموعه اقوام مختلف این استان تشکیل شده اند.

لزوم برخورد قاطع دستگاه