تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
کد خبر: ۱۸۳۰۷۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوش گفت:بیش از یک هزارو700 گردشگر خارجی از چندین کشور اروپایی و آسیایی از فروردین تا پایان اردیبهشت ماه امسال به شوش سفر کردند.
رضا چنانی افزود: این گردشگران اهل کشورهای آمریکا، فرانسه، ایتالیا، آلمان، لهستان، ژاپن، چین، انگلستان، عراق، چک، اتریش و سوئیس از گنجینه های میراث فرهنگی شوش دیدن کردند.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوش اظهار داشت: بیشتر گردشگران خارجی که طی امسال به شوش سفر کردند از کشور آلمان و فرانسه و کمترین تعداد از کشور امریکا بودند.
وی افزود: این گردشگران در سفر یک روزه خود به شهر شوش از باغ موزه، آثار تاریخی، آپادانا، کاخ داریوش، شهر شاهی، شهر پانزدهم ، قلعه شوش، معبد جهانی چغازنبیل و مقبره حضرت دانیال نبی(ع) دیدن کردند و با موقعیت، قدمت و شناسه آثار تاریخی شوش آشنا شدند.
شوش از معروف ترین شهرهای دنیای کهن است که زمانی پایتخت حکومت ایلام و پایتخت زمستانی پادشاهی هخامنشی بود.
زیگورات چغازنبیل به عنوان نخستین اثر باستانی ثبت جهانی ایران در فاصله 40 کیلومتری جنوب شرقی شوش و 20 کیلومتری هفت تپه در شمال خوزستان واقع است.
این سازه در سال 1979 میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو جای گرفت.
قلعه شوش یا قلعه فرانسوی ها از دیگر جاذبه های گردشگری این شهرستان است که در سال 1897 میلادی روی بلندترین نقطه شهر شوش با استفاده از آجرهای به دست آمده از حفاری ها و تعدادی از آجرهای منقوش به خط میخی چغازنبیل به دست معماران دزفولی بنا شده است.
محوطه باستانی شوش به عنوان هجدهمین اثر جمهوری اسلامی ایران در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید.
شهر شوش در 100 کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان واقع است.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار