تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۳
کد خبر: ۱۸۲۳۲۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  مربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران گفت: کشتی گیران خوزستانی در رقابت های آسیایی با کسب سه نشان عملکرد خوبی داشتند.
ملک محمد بویری بیان کرد: رقابت های قهرمانی آسیا فرصت مناسبی بود تا بار دیگر کشتی گیران خوزستانی توانایی های خود را ثابت کنند؛ کشتی گیران استان نیمی از بازیکنان تیم ملی حاضر در مسابقات آسیایی را تشکیل دادند که 2 نشان طلا و یک برنز کسب کردند.
وی با بیان اینکه امیر قاسمی منجزی و سعید عبدولی در این رقابت ها 2 نشان طلا کسب کردند افزود: منجزی که کشتی های درخشانی گرفت همچون سال 2016 موفق شد بار دیگر در این رقابت ها به نشان طلا برسد؛ همچنین عبدولی که کاپیتان تیم ملی است بدون اینکه یک امتیاز به حریفان خود دهد پس از چندین سال صاحب گردن آویز طلا شد.
مربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران گفت: سامان عبدولی که از شانس بالایی برای کسب نشان طلا برخوردار بود با قرعه بسیار سختی روبه رو شد و به نشان برنز رسید همچنین مهرداد مردانی دیگر کشتی گیر استان که جز شانس کسب نشان طلا بود در دور نخست در یک کشتی نزدیک با نتیجه سه بر 2 مقابل کنچیرو فومیتا قهرمان سال 2017 جهان از ژاپن مغلوب شد و از دور رقابت ها حذف شد.
وی ادامه داد: حامد تاب کشتی گیر جوان خوزستان که در وزن 67 کیلوگرم به روی تشک رفت در دور نخست با نتیجه هشت بر صفر نورگازی آسانگولوف دارنده نشان برنز آسیا از قرقیزستان را مغلوب کرد اما در دور دوم مقابل میرجان شرماخانبت دارنده نشان برنز جهان از قزاقستان با نتیجه هفت بر پنج مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت.
بویری در ادامه به تمرینات تیم ملی جوانان اشاره کرد و گفت: اردوی اول تیم ملی کشتی فرنگی جوانان که به لحاظ کیفی در سطح خوبی برگزار شد چندی پیش به اتمام رسید، با توجه به جایگاه خوزستان در کشتی فرنگی ایران بیش از 50 درصد نفرات شرکت کننده در این اردو خوزستانی بودند.
وی با بیان اینکه اردوی دوم آماده سازی تیم ملی جوانان برای حضور در رقابت های آسیایی در روزهای آینده برگزار می شود افزود: مسابقات کشتی فرنگی جوانان قهرمانی آسیا تیر امسال در کشور تایلند برگزار می شود.
سرمربی تیم سینا صنعت ایذه که پارسال عنوان نایب قهرمانی مسابقات لیگ برتر کشور را به خود اختصاص داد گفت: تیم سینا صنعت امسال نیز به خاطر حمایت از ورزش اول کشور با اقتدار در لیگ شرکت می کند و تمام تلاش ما قهرمانی در این رقابت ها است. مسابقات لیگ برتر کشتی فرنگی کشور اواخر مرداد امسال آغاز خواهد شد.
به گزارش ایرنا فرنگی کاران تیم ملی کشورمان، در مسابقات قهرمانی آسیا 2019 با کسب چهار نشان طلا و سه نشان برنز به مقام قهرمانی رسیدند و نسبت به سال 2018 که تیم ایران با 2 نشان طلا و یک نقره ششم شده بود، پنج پله صعود داشتند.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار