تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۳
کد خبر: ۱۵۷۷۶۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
در پی نامه استاندار خوزستان، رییس جمهوری دستور تخصیص آب برای گام دوم طرح 550 هزار هکتاری در خوزستان موسوم به طرح رهبری را صادر کرد.

استاندار خوزستان هشتم آذر امسال در نامه ای به حسن روحانی، رییس جمهوری ، خواستار تامین آب گام دوم طرح 550 هزار هکتاری خوزستان شد. 

پس از آن نامه ای از سوی محمود واعظی، رییس دفتر رییس جمهوری خطاب به رضا اردکانیان، وزیر نیرو، ارسال شد که در آن دکتر حسن روحانی رییس جمهوری با اشاره به نامه استاندار خوزستان در خصوص طرح 550 هزار هکتاری پی نوشت کرد: اقدامات فوری برای شروع فاز دوم طرح به عمل آید.

طرح 550 هزار هکتاری در جریان سفر رهبر معظم انقلاب در اسفند 1375 به تصویب رسید ولی عملیات اجرایی آن به صورت جدی در سال 1392 همزمان با آغاز به کار دولت یازدهم عملیاتی شد. 

در گام نخست این طرح 1.5 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی و ذخیره ارزی، برای اجرای آن اختصاص یافت و هم اکنون در گام نخست 330 هزار از این طرح به بهره برداری رسیده یا در حال اجرا است. 

گستره این طرح زیربنایی که قرار است با اتمام آن 9 میلیون تن به محصولات کشاورزی خوزستان اضافه شود کل استان به ویژه مناطق غربی و مرکزی استان را شامل می شود. 

قرار است برای اجرای فاز دوم علاوه بر تخصیص آب، چهار میلیارد دلار از محل صندوق ارزی برای اجرا و تکمیل این طرح بزرگ ملی اختصاص یابد. 

تامین آب این طرح مهم کشاورزی در چند سال گذشته با مشکلاتی همراه بوده است.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار