تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹
کد خبر: ۱۵۷۷۱۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
وزیر جهاد کشاورزی خبر داد:
مین زدایی از یک هزار هکتار اراضی کشاورزی در شلمچهوزیر جهاد کشاورزی گفت: یک هزار هکتار از اراضی که در شلمچه در زمان جنگ به میدان مین تبدیل شده بودند، پس از تسطیح در طرح 550 هزار هکتاری آماده کشت شده و امروز با حضور معاون اول رییس جمهور به بهره برداری رسید. 
  
محمود حجتی در حاشیه جلسه شورای اداری خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: توفیق داشتیم تا به همراه آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به خوزستان سفر کنیم و از بخشهایی از طرح 550 هزار هکتاری در منطقه شلمچه به نام شلمچه یک و دو بازدید کنیم. 
  
وی افزود: پیش از جنگ، در پنج هزار هکتار از اراضی در مرز شلمچه 16 روستای آباد و نخیلات بسیاری وجود داشت اما متاسفانه این اراضی در زمان دفاع مقدس سالهای زیادی به میدان جنگ، مین و خمپاره تبدیل شده بودند. 
  
وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: یک هزار هکتار از این پنج هزار هکتار از اراضی که در شلمچه در زمان جنگ به میدان مین تبدیل شده بودند، امروز پس از تسطیح در طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری آماده کشت شده و با حضور معاون اول رییس جمهور به بهره برداری رسید. 
  
حجتی خاطرنشان کرد: از این پنج هزار هکتار مقدار سه هزار هکتار آن آماده شده و یک هزار هکتار از آن نیز امروز به بهره برداری رسید و  امیدوار هستیم تا دو هزار هکتار باقی مانده نیز تا شب عید آماده شود.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار