تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵
کد خبر: ۱۴۸۶۳۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون شرکت ملی نفت ایران با بیان این‌که تفاهم‌نامه‌ای با شرکت انی برای مطالعه توسعه میدان گازی کیش و فاز سوم دارخوین امضا می‌شود، گفت: برای توسعه میدان گازی کیش قبلا به شرکت‌های شل، گاز پروم و سرمایه‌گذاری غدیر و برای توسعه دارخوین با یک شرکت فیلیپنی و سرمایه‌گذاری غدیر قرارداد امضا شده است
تفاهم‌نامه مطالعه میدان نفتی دارخوین با شرکت انی ایتالیا امضا شدغلامرضا منوچهری در مراسم امضای تفاهم‌نامه بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت انی ایتالیا در زمینه مطالعات توسعه میدان گازی کیش و فاز سوم دارخوین با بیان این‌که شرکت انی ایتالیا از زمان گذشته در ایران فعال بود، اظهار کرد: این شرکت از بزرگترین شرکت‌های راهبر نفت در اروپا محسوب می‌شود و سوابق بسیار موثری در ایران دارد. این شرکت اخیرا در مصر رکورد خوبی از خود به جای گذاشته است.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت انی ایتالیا برای مطالعه میدان‌ گازی کیش و فاز سوم دارخوین گفت: برای توسعه میدان گازی کیش قبلا با شرکت‌های شل، گازپروم و سرمایه‌گذاری غدیر تفاهم‌نامه امضا شده و برای دارخوین نیز با یک شرکت فیلیپینی با سرمایه‌گذاری غدیر تفاهم‌نامه امضا کرده‌ایم. امیدواریم طرح مناسب و قابل قبولی از شرکت انی برای توسعه این میدان‌ها دریافت کنیم که مبنای کار بعدی ما باشد.

معاون شرکت ملی نفت ایران با بیان این‌که دریافت نتیجه مطالعات از شرکت‌های مختلف برای انجام مقایسه به ما کمک می‌کند، تصریح کرد: چه مناقصه برگزار شود و چه برگزار نشود، دریافت این مطالعات بسیار مفید است و درک بهتری از میزان برداشت، طول عمر، ذخیره قابل استحصال ارائه می‌کند و از آنجا که قراردادها ۲۰ ساله است انتظار داریم این شرکت‌ها ظرفیت‌های نهایی میدان‌ها را اعلام کنند و طرح خود را در زمینه EOR  و IOR  در مورد افزایش ضریب بازیافت اعلام کنند.

منوچهری با تاکید بر این‌که میادین نفتی ثروت‌های انباشته کشور است، اظهار کرد: اگر این میادین افزایش ضریب بازیافت نداشته باشند، از دست خواهند رفت و شرکت ملی نفت خواهان این است که جدیدترین تکنولوژی در توسعه میادین به کار گرفته شود. ضمن این‌که در این قراردادها مشارکت شرکت‌های ایرانی و انتقال تکنولوژی نیز دیده شده است.

وی ادامه داد: همانطور که در توسعه پارس جنوبی شرکت‌های ایرانی همکاری داشتند با ایجاد EOR  و IOR  شرکت‌های ایرانی می‌توانند خودشان این طرح‌ها را اجرا کنند.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۳۱
0
0
باسلام. بنده قبلا و در سالهای ۸۵،۸۶ در میدان نفتی دارخوین شاغل بودم;قسمت ترانسپورت_ و خیلی دوست دارم دوباره در این میدان همکاری و مشغول به کار شوم. عبدالله فرحانی از خرمشهر.
۰۹۳۳۶...۲۵۲
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار