تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۵
کد خبر: ۱۴۲۷۷۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز :
خوزستان بیش از یک دهه است که دچار معضل ریزگردها است ولی مسئولان به شکل نمایشی با آن برخورد می‌کنند
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: خوزستان بیش از یک دهه است که دچار معضل ریزگردها است ولی مسئولان به شکل نمایشی با آن برخورد می‌کنند.

مجید نبی‌پور اظهار داشت: سیستم مدیریتی خوزستان نیازمند آمادگی در مقابله با بحران‌های طبیعی است. در معضل ریزگردهای خوزستان و تبعات منفی ناشی از آن بیش از آن‌که برخورد احساسی داشته باشیم نیازمند ارزیابی مدیریت‌ها و کارکرد سیستم در مواجهه با این معضل هستیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز بیان داشت: نیازمند مواجهه علمی و جدی با معضل ریزگردها در خوزستان هستیم و با عزل و نصب‌های احساسی نمی‌توان مشکلات را حل کرد.

وی با گلایه از عدم مواجهه درست مسئولان استانی و کشوری با مشکلات مردم خوزستان گفت: خوزستان بیش از یک دهه است که دچار معضل ریزگردها است ولی مسئولان به شکل نمایشی با آن برخورد می‌کنند در صورتی که معضل ریزگردها در یک برنامه کوتاه‌مدت 5 ساله قابل حل است. بسیاری از اقدامات صورت گرفته در بخش ریزگردها در خوزستان ابتر مانده و برای تحقق برنامه‌های مبارزه با ریزگردها نیازمند یک سیستم نظارتی قوی هستیم.

این استاد دانشگاه به نقش رسانه‌ها اشاره کرد و بیان داشت: رسانه‌ها بازوی نظارتی هستند و باید گام به گام اقدامات را انعکاس داده و در زمان ایجاد بحران‌های زیست محیطی آرامش را به جامعه منتقل کنند. یکی از گام‌های ابتدایی در مواجهه با معضل ریزگردها و تبعات آن در خوزستان تدوین بسته‌های مشخص در کوتاه‌مدت است که در این بسته‌ها نیازهای درمانی و معیشتی مردم گنجانده شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز با گلایه‌مندی از نادیده گرفتن شدن بخش نخبگانی در مدیریت استان خوزستان گفت: برای حل معضل ریزگردها اساتید متعهد و انقلابی در دانشگاه‌های خوزستان وجود دارد ولی مدیریت استان اعتنایی به این سرمایه‌های فکری نمی‌کند.
مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار